Giresun

MHP’DEN ERDOĞAN’A: YAS SUS, YA GİT

MHP İl Başkanı İbrahim Dizdar, Hakarı-Yüksekova saldırısına ilişkin olarak yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sert sözlerle eleştirdi. 

"400 milletvekiline ulaşamayan Erdoğan, hedeflerini revize ederek 400 şehide mi odaklanmış, kan üzerinden, süreç kanalından koltuğunu sağlama almaya mı yönelmiştir?" sorusunu soran Dizdar açıklamasında, şunları söyledi: "Çözüm süreci için baldıran zehri içmeye razı olan Recep Tayyip Erdoğan, terör saldırısından nemalanmanın, siyasi rant ve fayda devşirmenin hayasızca peşindedir.Vatan evlatları Dağlıca'da şehadetle imtihan edilirken, Cumhurbaşkanı mevkiinde bulunan şahsın kameralar karşısında "400 milletvekili olsaydı bunlar olmazdı" açıklaması milletimizin yüreğine ateş gibi düşmüştür.Bu sorumsuzluk ve ganimet avcılığı Erdoğan'ın alnına kara bir leke gibi yapışmıştır.

Şehitlerimizin önemli bir bölümünden dahi haber alınamadığı kara günde Erdoğan'ın vicdansızlık ve insafsızlıkta kırılması zor bir rekora imza atması hafızalardan silinmeyecek bir rezalet olarak anılacaktır.

Cumhurbaşkanı ya sesini kesmeli ya da çekip gitmelidir.

Milletimizin acı ve özlemlerine kapalı duran Erdoğan ve yanında hizalanan çıkarcı ortaklarının çizmeyi aştıkları ortadadır.

14 Haziran 2007'de, "Bir damla şehit kanını 550 vekile değişmeyecek kadar aşkla bu vatana bağlıyız" diyerek duygu ve vicdan sömürüsü yapan Erdoğan'ın, şimdilerde silahlar ve bombalar patlarken siyasi hesap yapması tek kelimeyle utanmazlık örneğidir.

AKP-PKK hükümetinin başına iliştirilen Davutoğlu'nun, terörist saldırılar sürerken şehit evladıyla tribünlerde sevinç gösterisinde bulunması da tam bir kâbustur.

Bunların Türkiye'ye vereceği hiçbir şey kalmamıştır".

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir