GenelGiresun

MHP’DE ERZURUM’DAN SONRA İBRAHİM DİZDAR DÖNEMİ

Bugün yapılan kongrede, MHP Giresun İl Başkanlığı’na İbrahim dizdar getirildi.Kongrede; Orhan Erzurum, Unzile Bozalioğlu Yüksel ve Feridun Özen milletvekili aday adayı olduklarını açıkladılar. 
Bir düğün salonunda gerçekleştirilen kongreye,MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Edip Semih Yalçın da katıldı. Yalçın yaptığı konuşmada, iktidar için hazır olduklarını belirterek,
6805_617976611664299_8213542021869078215_n Türk seçmeninin genel seçimlere, "Ülkenin bölünmesine mi, yoksa bölünmemesine mi oy vereceğim" sorusunun cevabını arayarak gideceğini iddia etti. Yalçın, şöyle devam etti:"7 Haziran seçimleri çok büyük önem arz ediyor. 7 Haziran'da sandığa giden seçmen şuur altında 'Bu ülkenin bölünmesine mi yoksa bölünmemesine mi oy vereceğim' sorusunun cevabını arayarak gidecektir. Gerçekten de şu anda içerisinde bulunduğumuz şartlar ülkeyi bu hale getirmiştir. İşte 7 Haziran seçimleri bunun için çok önemlidir. 7 Haziran seçimleri sadece siyasi partilerin yarışacağı sıradan saf bir seçim değildir. ."

"HDP'nin, 7 Haziran genel seçimleri sonrası batının da desteğini alarak Diyarbakır'da kendi meclisini oluşturacağını" öne süren Yalçın, " PKK uzantısı HDP,  'Ben müstakil olarak seçimlere gireceğim' diyor. Yüzde 10 barajını aşamayacağını bile bile bunun ardındaki gerçek sebep, geçemedikten sonra yüzlerini batıya dönüp, 'Bize bu imkanı vermediler, demokratik bir yarış değil, hayat hakkı tanımıyorlar' diyerek Diyarbakır'a geçip orada kendi meclislerini açmaktır. Amaç budur. Böyle bir yapı içerisinde gelişen ve büyüyen terör örgütü karşısında maalesef siyasi iktidar hiçbir şey yapamamaktadır" diye konuştu10422203_850158051694362_5941980769259323084_n

Tek liste ile gidilen seçimde MHP’nin 40 kişilik il yönetimi şu isimlerden soluştu: İbrahim Dizdar (Başkan), Hüseyin Ekiz, Nuri Yazar, Bekir Altun, Ahmet Yılmaz, Meral Gülenç, Mustafa Bayram, Kamil Tokul, Hamdi Önde, M. Akif Çilesiz, H. Gasım Akıllı, İnan Taşgöz, Murat Yakarışık, Gençağa Şahin, Denizhan Usta, G. Kulibay Yaman, Çağrı Güney, Hakan Çayanoğlu, Onur Canikli, Hakkı Çakır, Hayrettin Çakır, Abdullah Kaya, Fatih Sakal, Neşe Ay, Ahmet Aydın, Hamdi Okumuş, Gültekin Karaca, Cengiz Topel, Kılıç, Naci Öz, İsmail Yüksel, Burak Konal, Ahmet Gemici, İsmail Abdioğlu, Halit Atmaca, Faruk Kankaya, Erol yıldırım, Fatih Kılıç, Gaye Muçuoğlu, Osman Aydoğdu, Basri Cebeci, Hüseyin Günaydın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir