GiresunSiyaset

MHP ÜNİVERSİTEDEN DESTEK ARIYOR

Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP ) Giresun Belediye Başkan adayı Dr. Orhan Erzurum, Giresun Üniversitesi öğrencileri ile Hüseyin Restaurant'ta akşam yemeğinde bir araya geldi.

uni_ogr_yemek (1)Üniversiteli öğrencileri tarafından meşalelerle karşılanan Erzurum, salonda yaptığı konuşmada, “Öncelikle bu muhteşem coşkudan dolayı tüm Giresun Üniversitesi öğrencilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Giresun’un sorunlarını ben iyi biliyorum. Sizler Giresun’da öğrenci olarak büyük sıkıntılar çekiyorsunuz. Biz bu konuların hepsine vakıfız. Diğer illerden buraya okumak için geliyorsunuz. Taşıma sorunu çekiyorsun. Okulunuza giderken 2 ayrı taşıma hattı değiştiriyorsun. Öncelikle sizler için oluşan bu problemi ortadan kaldıracağıma taahhüt ediyorum" dedi.

ÜNİVERSİTE KONUSUNDA BELEDİYELERİN ROLÜ

Üniversite öğrencilerinin sosyal hayata ve şehre daha iyi adapte olması sağlanması noktasında Belediyenin görev üstleneceğini belirten Dr. Orhan Erzurum şunlara yer verdi; " Giresun'un Üniversite şehri olması için yerel yönetimin gayret göstermesi gerektiğine inanıyoruz. Üniversite yönetimi ile işbirliği içerisine girilerek bu alana gereken önem verilmelidir. Ne yazık ki üniversite konusunda şehrin çok büyük eksiklikleri bulunuyor. Şehrimize gelen öğrencilerin yaşam şartlarının iyileştirilmesi ve onlara katkıda bulunmayı kendimize görev kabul ediyoruz. Varolan sorunlar ivedilikle ortadan kaldırılmalıdır."

YURT PROBLEMİ ORTADAN KALKACAK!

Dr. Orhan Erzurum son olarak şöyle konuştu; "Memleketinden öğrenci arkadaşlarımız Giresun’a okumak için geliyor ve kalacak yurt bulamıyor. Sizlere ben Dr. Orhan Erzurum olarak söz veriyor ve taahhüt ediyorum. Giresun’a okumak için gelen hiçbir öğrenci arkadaşımız yurt sıkıntısı çekmeyecek. 30 Mart akşamı bana sahip çıktığınız takdirde 7 gün 24 saat bana ulaşabileceksiniz. Belki son sınıf olan arkadaşlarımız bunları göremeyecek ama bir alt sınıf arkadaşları bu söylediklerimi mutlaka görecekler. Ben çok iyi biliyorum ki Giresun Üniversitesi öğrencilerinin sosyal etkinlik alanı neredeyse sıfır. Giresun’da mutlaka sosyal aktivite alanları oluşturulacak."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir