logo

reklam
27 Ağustos 2015

MHP HEYETİ ARTVİN’DE AFET BÖLGESİNDE

MHP Giresun ve Samsun milletvekillerinden oluşan heyet afet bölgesinde…

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) heyeti sel afetine maruz kalan Artvin’de incelemelerde bulunarak vatandaşlarla görüştü.

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin görevlendirdiği, Giresun Milletvekili Dr. Orhan Erzurum, Samsun Milletvekilleri Hüseyin Ediz ve Erhan Usta’dan oluşan heyet felaket bölgesine giderek çalışmaları yerinde inceledi. Arhavi ve Hopa’da arama ve kurtarma çalışmaları hakkında bilgi alan heyet, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

8 kişinin hayatını kaybettiği, 3 kişinin de kayıp olduğu ve 20 kişinin de yaralandığı felakette çalışmaları yerinde izleyen MHP heyeti Artvin Valisi Kemal Cirit’ten kurtarma çalışmalarının son durumu hakkında bilgi aldılar.

Felakette yaşamını kaybeden ve dün toprağa verilen aynı aileden Emniyet, Ünsal ve Erdal Eren Gedik’in evine giderek taziye ziyaretinde bulunan MHP heyeti vatandaşların acılarını paylaştılar. Heyet ayrıca selde yaşamını kaybeden Sabri Acıbadem’in cenaze törenine katılarak yakınlarına başsağlığı diledi.

MHP Giresun Milletvekili Dr. Orhan Erzurum yaptığı açıklamada; “Artvin merkez, Arhavi, Hopa ve Borçka’da büyük hasara yol açan sel felaketinde bazı dereler taştığını, köprülerin çöktüğünü ve çok sayıda ev ve aracın da hasar gördüğünü tespit ettik. Devletin bölgeye yardımlarının maalesef ağır işlediğini gördük. Hükümetin acilen bölgeyi afet bölgesi kapsamına almasını talep ediyoruz.

Felaket sonrası yaşanan kayıplar konusunda büyük üzüntü duyuyoruz. Halen daha ulaşılamayan vatandaşlarımızın olduğu haberini aldık. Kaybolan 3 vatandaşımızın da tez zamanda bulunmasını temenni ediyoruz” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?