logo

reklam

MHP GÖRELE’DE YENİ DÖNEM

 

Milliyetçi Hareket Partisi,  Görele’de 1999  Yerel Seçimleri’nden  sonra kan kaybetmeye başlayan partilerin başında gelir.

Hele 2004, 2009 tam bir çöküş yaşanmıştı.

O dönemlerde ilçe başkanlığı yapanlar her ne kadar çaba harcamış olsa da ne yazık ki  MHP’ye  yerel ve genel seçimlerde başarı getirmedi.

Ancak DYP ve ANAP’lılar bir bir AK Partili olurken, en azından MHP’nin ilçede en azından belediye başkan adayı ve ilçe teşkilatı var olmaya devam etti.

Fakat hepsi bu kadar…

MHP tabanı  ilçede  seçim kazanan değil sadece  seçimin sonucunu belirleyen parti oldu.

Oysaki MHP’nin ilçede  birden fazla meclis üyesi seçebilecek kadar gücü varken bunu dahi başaramaması partinin bu günkü geldiği durumu gözler önüne sermektedir.

Her geçen gün tabanını ilçede kaybeden MHP’nin en büyük eksiği de herkesi kucaklayacak bir ilçe yönetimine sahip olmayışı oldu.

Her gelen ilçe yönetimi, bir dönem partiye emek veren dava arkadaşlarını  ötekileştirdi.

Küskünler, kucaklanamadı.

Hatırlatmak istersek, bir dönem bu partide belediye başkanlığını az bir oyla kaybeden Ahmet Zeynel, kendisinden sonra bir daha belediye meclis üyesi seçilemeyen Sefai Çiftçi’ler nerede?

Elbette ki partide yeri önemli olabilecek kişileri sıralayabiliriz. Fakat amacımız birilerinin isimlerini zikretmek değil, partinin bel kemiği diyebileceğimiz isimlerin partiden şu veya bu sebeplerle uzaklaştırılmış olduğunu ifade etmektir.

Şimdi  MHP’de yeni bir dönem başlıyor.

Yerel Seçim sonrasında atamayla göreve gelen ilçenin tanınmış esnaflarından Salih Seferoğlu, şimdi kongreyle göreve talip oldu.

Salih Seferoğlu başkanlığındaki kadronun partililere geçen dönemlerden daha çok umut verdiğini görüyoruz.

Bana göre Salih Seferoğlu, kırgınlık, küskünlükleri bir yana bırakıp, MHP’nin reisleriyle diyaloğa geçmelidir.

Eski İlçe başkanlarıyla bir araya gelip, mutlaka yönetime  desteğe katılmalarını sağlamalıdır.

Kaldı ki Seferoğlu’nun zaten bunları yapacağından eminim.

Ancak Salih Seferoğlu’nun  bir zorlu görev daha beklemektedir ki o da ülkücülerle diyalogları artırmak.

Belki MHP tabanına  uzun bir süredir  gereken değer verilmemiş olabilir.

Yeni Başkan Seferoğlu  kesinlikle bunu kırmalıdır.

MHP’nin geleceğinin tabanda, ülkücü camiada olduğunu hissettirecek çalışmalar yapmalıdır.

Eski başkanlarla, parti ileri gelenleriyle, özellikle reislerle ve ülkücü camia ile bir bütünleşme gösterirse, 6 ay kalmış olan genel seçimlerden büyük bir başarıyla çıkabilir.

Seferoğlu, bunu başaracak yapıda, ülkücüleri yönetim etrafında toparlanmaya yönlendirebilecek biridir.

Eğer MHP’de küslükler kırılır, yönetim biçimi de “MHP küçük olsun benim olsun” zihniyetiyle değil de, “MHP’yi büyütelim hepimizin olsun” düşüncesiyle hareket ederse, ben bu ekibin Görele’de beklenmedik oy potansiyelini sağlayacağını düşünüyorum.

Bu günden de kendilerine başarılar diliyorum.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • GİRESUN’A KİMLER İHANET EDİYOR?!

  05 Aralık 2017 Giresun, Köşe yazıları

  “Giresun’un tam ortasında yükselen ucube binanın yapımına kim ya da kimler izin verdiyse Giresun’a ihanet etmişlerdir.”  “Yüksek binalar gelişmişliğin değil bencilliğin ve gericiliğin sembolüdür”  Tevfik KARA MAYIS 2017’de memlekete gittiğimde bir de Giresunspor’un bir maçını izleyeyim dedim ve stadyuma girdim. Basın tribününde yerimi aldım. Aldım almasına da karşımda kibrit kutusu gibi yükselen  u...
 • RIZA OLAYI…

  19 Kasım 2017 Köşe yazıları

  Aralarında organize kirli ilişkiler olduğu yönünde ciddi iddialar olan bu kişileri 'ucu nereye giderse gitsin' eğer biz yargılasaydık, muteber kişi kabul edip aklamasaydık her şey farklı olurdu... Örneğin ABD'nin bu kişiler üzerinden elde ettiği istihbari bilgileri tehdite dönüştürmesine, ülkemize dönük emperyalist projelerini uygulatmak için uyguladığı baskılara ve onursuzlaştırmaya boyun eğmezdik.  Koskoca Türkiye Cumhuriyeti, köklü bir dışiş...
 • SUÇSUZLUK VE CEZASI

  14 Ekim 2017 Köşe yazıları

  İçeriğine girmeyeceğim. Özeti şu… Nurettin Canikli’nin Fetullah Gülen’e ABD’de oturum izini alması için açılan davanın duruşmasında bir gurup milletvekili ile birlikte kefil olması, FETÖ’den aranan bir şahısa ait AKP il binasına 15 Temmuz sonrası Canikli’nin ve Cumhurbaşkanının pankartının asılmasına ilişkin yaptığım iki haber nedeniyle hakkımda açılan dava sonuçlandı.   Herkes yapmıştı, ulusal, yerel medya... Ama dava bana açıldı.  ...
 • SAHİLE GEL SAHİLE!..

  09 Ekim 2017 Köşe yazıları

  “Bizi yok edecekler şunlardır: İlkesiz siyaset; vicdanı sollayan eğlence; çalışmadan zenginlik; bilgili ama karaktersiz insanlar; ahlâktan yoksun bir iş dünyası; insan sevgisini alt plana itmiş bilim; özveriden yoksun bir din anlayışı” (Mahatma Gandhi) ÖNCELİKLE  merhum Hasan Ali Tütüncü’nün vefatıyla boşan AK Parti Giresun İl Başkanlığına seçilen Av. Aytekin Şenlikoğlu’nu tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Ancak ş&oum...