GiresunUlusal

MHP: FKB’Yİ TAŞIMA GİRİŞİMİ GİRESUN’A İHANETTİR

MHP Giresun İl Başkanı İbrahim Dizdar, Fiskobirlik'i taşıma planına asla izin vermeyeceklerini, bu durumun Giresun'a ihanetten başka hiçbir şey olmadığını belirterek, "Fiskobirlik Genel Müdürlüğü ve Fiskobirlik Entegre fındık işletme tesislerinin Adapazarı Ferizli Organize Sanayi Bölgesinden yağ sıkma, paketleme fabrikası, fındık kırma ve fındık entegre tesisi kurmak için 40.000 m2 arsa tahsisi istemişlerdir.

Dünyanın sayılı büyük ve modern fındık entegre tesisi Giresun’da iken ve ellerindeki mevcut  yağ fabrikasını satanlar, utanmadan bölgenin istihdamına ve ekonomisine katkı sağlamak için Adapazarı’nda fabrika kurmaya çalışmaktadır" dedi. .
Dizdar açıklamasında şunları söyledi: "Giresun'da Fındık Entegre tesisinde çalışan işçileri işten atarak mağdur edenlerin ne yapmaya çalıştığını anlamış değiliz. Giresun’da işsizlik had safhaya ulaşmışken, Adapazarı’nda istihdam için fabrika açmak için girişiml
erde bulunmak ihanetten başka bir şey değildir. 

Ey Giresun’un Sayın Bakanı, Milletvekilleri ve en önemlisi Giresunlu Fiskobirlik yönetim kurulu üyeleri ve yöneticileri neredesiniz?  12 senedir Giresun’a bir şey vermediniz, son zamanlarınızda olsun bu rezilliği engelleyin.

Sevgili Giresun’lu hemşerilerim, AKP iktidarı Fiskobirlik’i 12 senede bitirdi. Şimdi ise AKP nin Yönetim kurulu başkanı Fiskobirlik’i Adapazarı’na götürmek istiyor.7 Haziranda bunları sandıkta bir şamar attı, Giresun’un değerlerini başka illere göndermeyelim.Şu bilinmeli ki Giresun’un  hakkını kimseye yedirmeyiz, yedirmeyeceğiz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir