GiresunUlusal

MERAL AKŞENER’DEN AFET YARDIMINDA PARTİZANLIK İDDİASI

İYİ Parti TBMM Gurup toplantısında konuşan Genel Başkan Meral Akşener, geçen hafta Giresun’a yaptığı ziyaretle ilgili gözlemlerini anlattı. Afet bölgesindeki vatandaşların mağduriyetlerini anlatan Akşener, zararların karşılanmasında ve kredilerin dağıtımında partizanlık yapıldığını iddia etti.
Meral Akşener konuşmasında, ekonomik krize değinerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirdi. Akşener “geçen hafta Giresun ve Yozgat’taydık. Her yeni durakta daha kötü bir tabloyla karşı karşıya kalıyoruz. Çarşıda, pazarda, mutfakta yangın var. Tüm hedefleri düşürdüler ama uçuyoruz diye masal anlatıyorlar. Eskiden uçuyoruz, ekonomik kriz yok diyebiliyordu ama şimdi diyemiyor. Şimdi sabır diyor. Sayın Erdoğan sen önce 500 milyon dolarlık uçağını sat, şatafattan vazgeç. Yandaş vergi affına, sarayın masraflarından bir kuruş tasarruf etmeye gelince sabır yok. İş bulamayan gence, uzaktan eğitim için çocuğuna bilgisayar alamayan babaya gelince sabır var. Geçeceksin bunları Sayın Erdoğan” dedi.
“AK PARTİ KODAMANLARININ EŞİNİN DOSTUNUN İSMİ YUKARI YAZILIYOR”
“Cefayı bal eylemek millete, sefayı bal eylemek saray ve şürakasına. Yok öyle yağma” diyen İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Giresun ziyaretiyle ilgili şunları söyledi: “Yolumuza çıkan bir esnaf isyan etti. Esnafın birine 7 bin, birine 50 bin lira kredi verilmiş . Neye göre belirlendi, belli değil. Am biliyoruz ki bunlar parti hesapları. Selde 200 bin lira hasarı olan 50 bin lirayı zor aldı, 13 bin lira hasar olan 45 bin lira verdiler.
Ak Parti kodamanların eşi dostu yardımlarda bile yukarı yazılıyor. Ak paritiye oy verenler demiyorum. Ak Parti’ye oy verenle, İYİ Parti’ye oy veren aynı durumda. Sen git etrafındaki bir avuç azınlığa ballı krediler dağıt, dükkanı yıkılmış esnafa 3 kuruşluk destek öyle mi. Çiftçi mazotun, yemin gübrenin yükü altında ezilsin, sen git, ithal malla elin çiftçisini zengin et. Sonra çiftçi sabretsin. Vatandaşa gelince cebinde akrep var. Yok, öyle yağma Sayın Erdoğan”

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir