GenelGiresun

MEHMET YİNE GELDİ…

Mehmet Geldi,  Giresun'u sadece meclis futbol takımında temsil ediyor. Çünkü seçiildiği günden bu yana TBMM kürsüsünde ilin sorunlarını ve çözümlerini konuşmuyor. Yazılı ve sözlü önergesi verdiği kanun teklifi yok. Sadece 3 kere konuşmuş…

Her yasaya parmak kaldırıyor.

Bu yüzden de "Varlığı ile yokluğu arasında pek fark yok" "olmasa da olur" diye eleştiriliyor.

Geldi'nin arada sırada yaptığı tek şey, polemik özellikli konularla ilgili açıklama yaparak tartışma yaratmak.
En çok da kapısından dahi içeri girmediği Giresun Üniversitesi'ni hedef alıyor.

Oysa Cumhurbaşkanıi Başbakan, Bakanlar Kurulu üyeleri, AKP'nin pek çok milletvekili, bürokratlar üniversitemizi takdir ediyor, gellişmesi için her türlü katkıyı sunuyorlar. 

O ise üniversitemize yönelik tavrını sürdürüyor. Yani Geldi'nin hükümeti  üniversitemize  Geldi'den farklı bakıyor. 

Mehmet Geldi'nin mesaisini harcadığı son 'hizmeti' ise üniversiteyi YÖK'e şikayet etmek…

İşte bu şikayetinhaberi

1.ŞİKAYETİ DİKKATE ALINMADI, 2.'SİNİ YAPTI

AKP Giresun Milletvekili Mehmet Geldi'nin Giresun Üniversitesi ile ilgili tek yaptığı şey ise üniversite yönetimini YÖK'e şikayet. Hatta Geldi, bu özelliği nedeniyle 'ilinin üniversitesi hakkında soruşturma açılmasını isteyen tek milletvekili olarak' tarihe geçmiş durumda.

Birinci şikayeti dikkate alınmayan işleme dahi konulmayan Geldi, Giresun Üniversitesi Rektör Danışmanı Kültigin Çavuşoğlu ve Zafer Türkmen ile ilgili YÖK'e ikinci kez şikayette bulundu.

Geldi 'bir öğrencinin dövülmesi olayı ile ilgili' verilen ancak henüz kesinleşmemiş bir mahkeme kararını da gerekçe göstererek akademisyenler ve Rektör Prof. Dr. Aygün Attar hakkında  idari soruşturma açılmasını istedi.
Mehmet Geldi, YÖK'e yazdığı dilekçesinde "'yapılan işlemlerin sonucundan tarafıma bilgi verilmesini rica ederim.”diye buyurgan bir ifadeyle bitirdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir