logo

reklam

MEHMET YILMAZ’DAN ÇARPICI İDDİALAR …

CHP İl Genel Meclisi Gurup Başkan Vekili Mehmet Yılmaz, meclisin Ekim ayı topantısında yaptığı konuşmada, “ Türkiye’de işler iyi gitmiyor ama Giresun’da hiç iyi gitmiyor” dedi

İlimizde su sorunu yaşandığına dikkat çeken Yılmaz, “bu yaz köylerimizin çoğu susuzluktan kırıldı . Giresun’un İçme  Suyu konusunda,  eniştemiz Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu sınıfta  kalmıştır ”ifadesini kullandı.

Yılmaz bu konuda şunları söyledi: “İkisu içme suyu projesini artık kimse ağzına almıyor. DSİ 10.Bölgede içme suyu baraj projesi  gerçekleşmeyen tek il Giresun. Aksu bölgesinde Özel idarenin milyonluk içme suyu keson  kuyusu  Barça, Barça çakırlı , Güveç,  Sarvan  köylerine su veremiyor. Çünkü pek çok yerden borular patlak . Bir de pompanın  elektrik  parasını kim nasıl toplayacak tam bir muamma.  Batlama köyleri de hala, Özel  İdarenin yapacağım dediği içme suyu gölet projesini bekliyor”.

“ÖZEL İDARE BORÇLARINI ÖDEYEMİYOR”

CHP’li Yılmaz, konuşmasında, özel idarenin içinde bulunduğu ekonomik krize de değinerek,  şunları söyledi: “Özel idaremiz maalesef programlı işlerini bile yapamıyor. Çünkü borç çok, para yok. Gerçi geçen ay bu konuda CHP grubu olarak bir önerge vermiş, kurumun mali durumunun bir komisyon çalışması ile ortaya çıkarılmasını istemiştik. Meclis Başkanımız ,”benim kapıma borç için kimse gelmedi, biz borcumuzu ödüyoruz” diyerek bu çok önemli yazılı önergemizi sizlere oylatarak red ettirmişti. Bugün piyasada Özel idareden çok büyük alacağı olan esnafların içinde bulunduğu kriz konuşuluyor. İnsanlar alacaklarını bize soruyorlar . Kral çıplak arkadaşlar, siz bunu örtemezsiniz.  Bir an önce merkezi hükümetten kaynak aktarılmalıdır il özel idaremize.

DOKAP’IN GİRESUN ADASI BOTANİK PROJESİ ‘RİSKLİ’…

DOKAP tarafından uygulanan  “Giresun Adası Botanik Bahçe Projesi”ne de değinen Yılmaz,  projenin ”Tamamlanamama  riski bulunan proje “olarak değerlendirildiğini iddia etti Yılmaz,”  8 883 040 TL olan bu projenin, tahsis yapılmadan ihale edilmesi,1 yıl sonra ön tahsis alınması ancak hala asıl tahsis yapılarak mülkiyet sorunu çözülmemiş olması,18.12.2016 tarihi itibarı ile Gemilerçekeği kısmının bitirilmemesi , yine projenin Giresun adasındaki  kısımının hala ihale edilmemesi nedeniyle riskli proje olduğu , önce Giresun İl Özel İdaresine ,sonra da Giresun Valiliğine  bildirilmiştir.”diye konuştu.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?