GiresunManşet Üstü

MEHMET YILMAZ: OTELE DÖNÜŞTÜRMEYE KARŞIYIZ

Giresun İl Genel Meclisi haziran ayı meclis toplantısında,  Özel İdare Hizmet binası olarak inşaatına başlanan binanın, beş yıldızlı otele dönüştürülmesi konusu tartışıldı.

CHP Grup Başkanvekili Mehmet Yılmaz, yaptığı konuşmada, binanın otel yapılmasına karşı olduklarını belirterek, karardan vaz geçilmesini istedi.

Yılmaz, "Yatırıma ve hizmete karşı değiliz. Ancak bizlerin bunlardan basın yoluyla haberimiz oluyor. Söz konusu inşaat Özel İdare'nin ihtiyacından kaynaklandığı için yapılmakta ise neden başka bir yöntem izleniyor. Geçen dönem görev yapan arkadaşlar buranın hizmet binası olarak yapılmasına karar verdiler. Söz konusu binanın özel bir yatırımcıya devredilip beş yıldızlı otele dönüştürmek yerine arazi tahsis edilmesi daha uygun olacaktır. Otel arazisi olarak belediye tarafından iki ayrı arazi imara işletilmiştir" dedi.

İl Genel Meclisi Başkanı Mürşit Gürel ise kesinleşen bir karar olmadığını belirterek, "bu nedenler henüz işlenerek meclis gündemine gelmemiştir. Maddi anlamda şekillenmediği için meclis gündemine gelmedi. Yapıcı ve olumlu gelişmeler olursa meclis gündemine gelecektir. Şuanda kamuoyu tartışmalar yaşanmaktadır. Belki de yatırımcı mevcut inşaatı devam eden binayı değil de arsa talebinde de bulunabilir. Bu bina gündeme geldiyse beş yıldızlı otelin ihtiyaç olmasından bu fikir doğmuştur" diye konuştu

Gürel, "Kalkınmamız anlamında bir çok şeye ihtiyacımız var. Beş yıldızlı otelde bizim önemli bir ihtiyacımızdır. Üniversitemiz başta olmak üzere diğer yatırımların faaliyete geçmesiyle daha da ihtiyaç haline gelecektir. Gelen misafirlerimizi başka illere göndermeye mi devam edeceğiz." ifadesinde bulundu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir