logo

reklam

MEHMET YILMAZ: GİRESUN’A HAYRI OLMAYACAK BÜTÇE

Giresun İl Genel Meclisi Özel İdare Bütçesi’ni tıpkı geçen yıl olduğu gibi 46 milyona bağladı.Buna ilk tepki Meclis CHP Gurup Başkan Vekili Mehmet Yılmaz tepki gösterdi.

Yılmaz konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, bütçeyl hizmet yapılmasının mümkün olmadığını iddia eti. Yılmaz açıklamasında,şunları söyledi: “Maalesef  Giresun’un ihtiyaçlarını karşılamaktan uzak  bir bütçe büyüklüğü ile görüşmelerimizi tamamladık. Hep söyledik, yine tekrar ediyorum. Giresun,  16  ilçe ,430 bin civarı nüfusu ile  bu bütçeyi  ne yapsın?. Ek bütçe  yaparız diyorsunuz. Geçen yıl yaptık hepsi 20 milyon ,etti 66 milyon.yeter mi koca Giresun özel idaresine. Giresun Belediyesi  125 milyon TL ile ,Giresun  Üniversitesi’ nin bütçesi bile 100 milyon TL ile  bizim  2 katımızdan fazla.

Bu bütçenin büyüklüğü yetersiz, Bu bütçe  gerçekçi değil,bu bütçe  zaten  50 milyonu aştığını bildiğimiz ödenek üstü harcamamızı  daha da arttıracak.Yine bu bütçe  30 milyon borcu olan özel idaremizi yeniden borçlanma zorunda bırakacaktır”.

Mehmet Yılmaz açıklamasında,Tirebolu’daki özel idareye aitken özel bir şirkete kiraya verilerek köy yolları için her yıl 5 Milyon TL ödenerek  malzeme satın alınan konkesör tesisine de yer verdi.

CHP’li Yılmaz, “Bütçemizin gerçekçi olmadığının  en somut  belgesi, bir özel şirkete ihale edilen Tirebolu  konkasör tesisimizde  üretilen  malzeme için  her yıl olduğu gibi 2016 yılında da   ödemek zorunda olduğumuz  5 milyon   TL’ nin yerine  1 milyon TL koymamızdır.

kısacası Giresun ‘a  yakışmayan,Giresun’a  hayırlı  olmayacak bir  bütçe ile karşı karşıyayız”ifadesini kullandı.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?