GiresunManşet Üstü

MEHMET GELDİ ORMAN ARAZİSİNE VİLLA MI YAPTI?

AKP Giresun Milletvekili Mehmet Geldi’nin Kümbet Yaylası Çağman Obası'nda ormana ait arazide kaçak villası olduğu iddiaları ortalığı karıştırdı. Geldi, daha önce de gündeme gelen ev hakkında yazılı bir açıklama yaparak, gazetemiz dışındaki basına evinin kaçak olmadığına dair belgeler yolladı.  Ancak bu belgelerin Mehmet Geldi'nin , Kümbet'teki evine ait ruhsat ve tapu kayıtlarından oluşması ikna edici bulunmadı. Geldi'nin Çağman Obası'ndaki villanın belgelerini de göndermesi bekleniyor. 

Mehmet Geldi'nin tapularından ikna olmayanlardan birisi de  MHP… İl Başkanı İbrahim Dizdar “ Çağman Obasında, Orman Arazisinde “Geldi ailesine” ait villalar ve çevrili araziler bulunmaktadır. Şimdi kendisi çıkıp bu arsalar ile benim alakam yok, aile bireylerime ait diyecektir” dedi.

Dizdar “Sayın Milletvekiline biz Yaylada bulunan kaçak evini sorduk, kendisi bize Kümbet köyüne ait bir tapu ve ruhsat çıkardı. Yayla ile Köy ayrımı yapamayan bir kişinin şehrimizde Milletvekili olması gerçekten acı bir durumdur. Kamuoyu huzurunda tekrar soruyoruz, Sayın Mehmet Geldi, Dereli İlçesi Çağman Obasında Orman Arazisinde bulunan Villalar kimin, bu evlerle sizin ne bağlantısınız ve bu villalar kaçak mı değil mi?” dedi.

Dizdar “ Çağman Obasında, Orman Arazisinde “Geldi ailesine” ait villalar ve çevrili araziler bulunmaktadır. Şimdi kendisi çıkıp bu arsalar ile benim alakam yok, aile bireylerime ait diyecektir. O gelsin bizim külahımıza anlatsın. Bu evler kaçaktır ve Geldi ailesine aittir. Aksini iddia eden varsa “Hodri meydan ” Dedi.

ÇAYIRI ARSAYA MI ÇEVİRDİ?

MHP Giresun İl Başkanı İbrahim Dizdar, Milletvekili Mehmet Geldi’nin kendi kendini ele verdiğini, belgelerle Giresun’un yıllardır en büyük sorunu olan bir konuyu gün yüzüne çıkardığını ve siyasi kimliğini hangi işler için kullandığının ortaya çıktığını ifade eden Dizdar açıklamasına şu şekilde devam etti:"Yapmış olduğumuz basın açıklamasından sonra Milletvekili Mehmet Geldi, Giresun’da bazı basın ve yayın kuruluşlarını arayarak ağır ithamlarda bulunmuş, hakaret boyutuna varan cümleler kullanmıştır. Öncelikle kendisi bu basın mensubu arkadaşlarımızdan özür dilemek zorundadır.

Şereften ve haysiyetten bahseden Milletvekilimiz Mehmet Geldi, haberimiz ardından Kümbet Köyüne ait bir arsanın ve bir evin ruhsatını çıkarmıştır. Anlamaktayız ki Sayın Vekilimizin Kümbet'te bir evi bulunmaktadır.

Ancak basına servis edilen belgeleri incelediğimizde büyük bir Skandalın işlendiği gözlerimizde gördük. Çünkü Sayın Geldi, 2004 yılında Çayır olarak satın aldığı bir araziyi 2014 yılında “Arsa” cinsine çevirmiş, ardından Yapı ruhsatı çıkararak bir Villa kondurmuştur.

Buradan Sayın Milletvekili Mehmet Geldi’ye soruyoruz. Yıllardır Villanızın olduğu bölgede bu size yapılan uygulama hangi vatandaşa yapılmıştır? Siz mevki ve makamınızı şerefli bir şekilde böyle mi kullanıyorsunuz?

Milletvekili Mehmet Geldi’nin basına servis ettiği tapu örnekleri ve Yapı denetim belgelerinde büyük skandallar olduğunu iddia eden Dizdar “Arkadaşlarımız belgeleri en ince noktasına kadar inceliyorlar, ilerleyen günlerde bir basın açıklaması ile tüm gerçekleri gün yüzüne çıkaracağız. Şerefli ve haysiyetli insanların nasıl kendi çıkarlarını için değişiklikler yapmış halkımıza tek tek anlatacağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir