Giresun

MEHMET AKİF ERSOY ANILDI

İstiklal Marşımızın TBMM tarafından kabulünün 95. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Bunu için Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi tarafından Vahit Sütlaş Sahnesinde tören düzenlendi.

 Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan kısa film gösteriminin ardından, Okul Müdürü Servet Yüksektepe'nin konuşmasıyla süren tören, öğrencilerin okuduğu Bülbül ve Çanakkale Şehitlerine şiirlerinin ardından,  ilimizde düzenlenen “Bir Dava Adamı Mehmet Akif Ersoy konulu  kompozisyon, Mehmet Akif Ersoy’un şiiri ve İstiklal Marşını Güzel Okuma yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin takdimi ile sona erdi. .  

Programa Vali Hasan Karahan, Garnizon Komutan Vekili Sedat Sarıkaya, Belediye Başkan Vekili Mustafa Saraydemir, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Vali Yardımcıları Yüksel Çelik ve Barış Demirtaş, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, daire amirleri, İlk ve ortaöğretim kurumlarının müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir