logo

reklam

MEDİKAL FİRMASI HASTALARI DOLANDIRDI MI?

Giresun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi gören hastalara ve yakınlarını yanlış bilgiler vererek haksız kazanç elde eden bir firma olduğu anlaşıldı. Genel sekreterlik ismini açıklanmadığı bu firmanın, hastaneyi referans göstererek medikal cihazları sattığını, vatandaşların böyle taleple karşılaşmaları halinde emniyete bildirmelerini istedi. 

Bu konuda yapılan açıklamada, “ hastane idaresine gelen sözel şikayetler üzerine; medikal firma olarak kendini tanıtarak, bazı fizik tedavi cihazlarını köy köy, mahalle mahalle gezip, hastalarımızın kapısına kadar giderek, hastanemizi, Genel Sekreterliğimizi ve görev yapan hekimlerimizi referans gösterip “bu cihazları öneriyorlar” gibi söylemlerle satış yapıldığı bilgisi tarafımıza ulaşmıştır”denildi.
Firmanın ismi ve yöneticilerinin ismi verilmeyen açıklamada, şu çağrı yapıldı:“Halkımızın ve hastalarımızın bilmesi gerekir ki, hastalıkları ile ilgili tedavi süreçleri hastanelerimizde hekim kontrolünde yapılmakta ve hekimi tarafından reçete edilenler dışında başka malzeme ve ilaç kullanmamaları gerekmektedir. Kapınıza gelen hiçbir satıcıya itibar etmeyiniz, her hangi bir malzeme, cihaz alarak sağlığınızı ve paranızı harcamayınız”.  

Kamu Hastaneleri Birliği, bu şekilde yanıltıcı tanıtım yapan kişilerin bilgilerini güvenlik güçleriyle paylaşılması istedi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?