Giresun

KUSİ PROJESİ SÜRÜYOR…

Giresun Üniversitesi  AR-GE Koordinatörlüğü tarafından yürütülen Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) projesi kapsamındaki çalışmalar sürdürülüyor. Bu amaçla AR-GE Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Osman Sirkeci ve Uzman Adem Usta,il merkezi ve ilçelerinde kamu kurumları, sektör temsilcileri ve STK'lar ile görüşmeler yaptı.  

Bu konuda üniversiteden yapılan açıklamada, Giresun Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Haluk Akoğlu,  Giresun Vali Yardımcısı Barış Demirtaş, Görele Kaymakamı Ünal Kılıçarslan ve Belediye Başkanı Tolga Erener, Dereli Kaymakamı Murat Yıldız ve Dereli Belediye Başkanı Kazım Zeki Şenlikoğlu çok verimli geçen görüşmeler yapıldığı belirtildi.

Sirkeci ve Usta, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’yu da ziyaret etti. Ziyaretten son derece memnun olan Belediye Başkanı AKSU, “Giresun Belediyesi olarak, Giresun Üniversitesi’nin ilimize kattığı değerin farkında ve her zaman yanındayız. Sayın Rektörümüzün çalışmalarını takdirle takip ediyor ve elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. Bu projede de Belediye olarak üstümüze düşeni yapmaya, gelecek öneri ve çalışmalara lojistik destek vermeye hazırız. Giresun’un gelişmesi hepimiz için çok önemli. Özellikle üretime yönelik projeler üzerinde yoğunlaşılması ve insanların ekonomik durumlarına katkı yapacak çalışmaların ortaya konulması çabası bizleri de ziyadesiyle memnun ve motive eder” diye konuştu.

 AR-GE Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Osman SİRKECİ de Aksuu’ya teşekkür ederek, 16 Eylül Çarşamba günü Rektörlük konferans salonunda tüm paydaşların katılımı ile gerçekleştirilecek seminerle ilin ve bölgenin sorunları ve çözüm önerilerinin ele alınacağını söyledi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir