Aktüel

KUŞDİLİ FESTİVALİ 19 TEMMUZ’DA…

Kuşdilini Tanıtma Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Şeref Köçek, Kuşdili Festivalinin 19 Temmuz 2015 tarihinde Pazar Günü yapılacağını söyledi.

Kuşdili’nin Türkiye ve bölgeleri için kaybedilmemesi gereken bir kültür olduğunu ifade eden Köçek,“Bu sene 18’incisini düzenleyeceğimiz Kuşdili Festivali 19 Temmuz 2015 tarihinde Pazar Günü yapılacağını belirtti..

Bölge için büyük bir önem arz eden bu kültürü gelecek nesillere aktarmak bizim ve hepimizin görevidir.Bizim için çok önemli ve özel bir etkinliği yaşatmak adına düzenlediğimiz festivalimizin uzun yıllar devam etmesi için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.

Amaçlarının Kuşdilini tüm dünyaya tanıtmak olduğunu da belirten Köçek, “Yöre halkının ezelden beridir kullandığı ıslıklı konuşma dili olarak bilinen Kuşdilini tüm dünyaya tanıtmak için var gücümüzle çalışmaktayız.

Kuşdili’nin yöremiz tanıtımında son derece önemli bir katkı sağlayacağına inancımız tamdır.Kuşdili gibi önemli bir kültürel zenginliği yöre turizmine kazandırılmasına yönelik çalışmalar yapıyoruz ”dedi.

Bu sene yapacağımız ”Kuşdili Festivali”Kuşdili kültürünün ağırlıkta olacağı bir festival olacaktır.

Kuşdili Festivali ”Kusdili Show” gösterisiyle başlayıp,Kuşdili gösterisiyle sona erecektir.Bunun yanında yöremizin yakından tanıdığı yöresel sanatçılar da”Kuşdili Festivali’nde sahne alacaklardır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir