logo

reklam
24 Temmuz 2017

KÜMBET’E BAĞCILAR’DAN AĞA…LOKMAN ÇAĞRICI ŞENLİK AĞASI

 27. Uluslararası Kümbet Kültür ve Sanat Festivali sona erdi. 
Milletvekilleri Cemal Öztürk, Hasan Turan, Sabri Öztürk ve Bülent Bektaşoğlu tarafından şenlik ateşinin yakılmasıyla başlayan ve geleneksel şenlik horanı ile süren 27. Uluslararası Kümbet Kültür ve Sanat Festivali gündüz de devam etti.

Festivale Vali Harun Sarıfakıoğulları, AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, CHP Milletvekili Bülent Bektaşoğlu ve daire amirlerinin yanı sıra binlerce vatandaş katıldı.
Festivalde konuşan Vali Harun Sarıfakıoğulları, 15 Temmuz şehit ve gazileri sayesinde bu şenliklerin birlik beraberlik içerisinde yapıldığını söyledi. 
Sarıfakıoğulları, “Bugün burada bir arada bulunup, şenliği gönül hoşluğuyla, huzur içerisinde yapıyorsak bunu 15 Temmuz şehit ve gazilerine borçluyuz. Bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize şifa diliyorum. Bana da Giresun'da 3 hafta önce verilen bu görevi yerine getirebilmek adına mahalle mahalle, köy köy dolaşıyorum. Bizlere bu görevi verenleri mahcup etmemek adına Giresun'da ben çaresizim diyen her bir insanımıza ulaşmak adına alın terimi akıtmaya, kendimi onlara vakfetmeye hazırım. Bizler sizlerin hizmetkarıyız. Bizler hükmetmek adına değil, sizlere hizmet yapmak adına adımlar atmak için buradayız. Yeter ki bir olalım birlik olalım” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından  şenliğe katkılarından dolayı Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı Şenlik Ağası seçildi. Ancak Çağrıcı'nın orada olmaması 'uzaktan arı ağa oldu' diye anılmasına neden oldu.

Şenlik yerel ve mahalli sanatçıların konserleri ve etkinliklerle devam etti. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?