GiresunKültür - SanatManşet Üstü

KÜLTÜR BAKANLIĞI ‘OLMAZ’DEDİ…

Giresun Eski Valisi Dursun Ali Şahin'in 'büyük projem' dediği Türkiye'nin tek Özel İdara Konservatuarı'na Kültür ve Turizm Bakanlığı onay vermeyince, 350 bin liraya alınan enstrümanlar ve diğer demirbaşlar zimmet çıkarıldı.  

MHP Giresun İl Genel Meclisi üyesi Mehmet Yüksel, İl Özel İdaresi'nin yetkisinde olmayan uygulamalarından dolayı Danıştay denetçileri tarafından 350 bin TL zimmet çıkarıldığını iddia etti.

Yüksel yaptığı açıklamada şunları söyledi:“İl Özel İdaresi görev ve sorumluluk alanında olmayan konservatuar hizmeti vermeye kalkmıştır. Konservatuar açabilmek için Kültür Ve Turizm Bakanlığı'ndan yetki almadan İl Özel İdaresi Konservatuarı hizmete açılmıştır.Açılan bu konservatuara 350 bin TL'lik enstrümanlar alınmıştır.Konservatuar açıldıktan sonra ise ne yazık ki Kültür Ve Turizm Bakanlığı yetki ve sorumluluk alanında bulunmamasından dolayı konservatuar yetkisi vermemiştir. Bakanlıktan gelecek cevabı beklemeden yapılan harcamalar için İl Genel Meclisi Denetleme Komisyonu'nu göreve davet ediyorum. Yine konservatuar için kayıt parası toplanarak kaç öğrenci kaydedilmiştir. Buraya umutlarını bağlayarak kaydolan öğrencilerin akıbeti ne olmuştur ve olacaktır. Bunlarla ilgili kamuoyu açıklama beklemektedir" .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir