logo

reklam
11 Aralık 2017

KÖYLERE HİZMET GÖTÜRMEYE 22 MİLYON BÜTÇE

Giresun Valiliği Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliğinin (KHGB) 2017 yılı 2.Olağan Toplantısı Vali Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında yapıldı.

2017 yılın değerlendirmesinin yapıldığı toplantıda konuşan Vali Sarıfakıoğulları,  KÖYDES Projesi çerçevesinde ilimizde yapılan yatırımlar ile bundan sonra yapılacak olan yatırımların özellikle köy muhtarları tarafından sahiplenilmesi ve takip edilmesi gerektiğini söyledi.  Köylerimizin genel sorunlarının bilindiğini belirten Vali, gerek KHGB ve gerekse İl Özel İdaresi tarafından 2018 yılında yapılacak olan yatırımlarda içme suyuna (susuz veya suyu az olan köy ve bağlıları) ağırlık verileceğini söyledi. Mahallelerde vatandaşla buluşma toplantıları tamamlandıktan sonra köylerde de vatandaşla buluşma toplantılarının gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.

Toplantıda 2018 yılı birlik tahmini bütçesi 22 Milyon TL olarak kabul edildi ve  2017 yılı faaliyet raporu, 2018 yılı yatırım plan-programı, 2019 ve 2020 yılı tahmini bütçeleri ile bütçe kararnameleri okunup onaylandı.

Toplantıya; Vali Yardımcı Recep Uzal, İl Genel Meclisi Başkanı A.Mürşit Gürel ile İl Genel Meclisinin Merkez İlçe Üyeleri ve Köy Muhtarları katıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?