Giresun

KÖYDES ÖDENEĞİ İLE NE YAPILDI?

Tahsisat Komisyonu toplantısı bugün Vali Hasan Karahan başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda yapıldı. 

Toplantı açılışında konuşan Vali Karahan amacın daha çok insanımıza hizmet götürmek olduğunu belirterek sorunların yerinde görülerek çözümler üretilmesini istedi.

 Aktarılan ödeneklerle başlatılan işlerin sıkı takipçisi olunması isteğini de dile getiren Vali Karahan, “ Sorunlara kağıt üzerinde değil de yerinde görülerek çözümler üretin. Bizzat olay mahalline giderek kendi gözlerinizle görün ve ona göre  değerlendirmede bulunun. Yapılan işleri de mutlaka denetleyin. KÖYDES’den gelen ödenekleri çok iyi şekilde değerlendirin ki  daha fazla hizmet yapılsın.”dedi.

 Konuşmanın ardından her ilçede yapılan KÖYDES işleri slayt sunumuyla anlatıldı.

Toplantıda verilen bilgiye göre; bu yıl Giresun’a KÖYDES ödeneği olarak, 18 Milyon 352 Bin Türk Lirası ödenek geldi. Bu ödeneğin 9 Milyon 101Bin 767 Lirası harcandı.

Gelen ödenekle 90’ı içmesuyu, 441’i ise yol olmak üzere toplam 531 projenin belirlendiği, bu projelerin 253’ünün bitirildiği, 66 ‘sının %70 ve üzerinin tamamlandığı, 120 sinin devam ettiği, 60ının ihale aşamasında olduğu 32’sine ise henüz başlanmadığı kaydedildi.

Toplantıya, Kaymakamlar, İl Genel Meclis Başkanı Osman Öden, İl Özel İdare Genel Sekreteri Vekili Vali Yardımcısı Barış Demirtaş ve diğer ilgililer katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir