EğitimGiresun

KOVANLIK ÜNİVERSİTELİLERİ GÖRDÜ


 

 

II. Geleneksel Hüseyin Hüsnü Tekışık Eğitim Günleri, 18 Bulancak İlçesi Kovanlık Beldesi’nde devam etti.

 

 

 

7a587e553e

ektör Yardımcısı Prof. Dr. Kürşad Yapar başkanlığında buraya giden GRÜ ekibine, Kovanlık belde halkı, öğrenci velileri ve öğrenciler büyük ilgi gösterdiler.

RBB

Beldede üzenlenen etkinlikte, Ömer Hekim Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri sağlık taraması yaptı, sınav stresi ve öğrenci velilerine yönelik aile danışmanlığı semineri düzenlediler. Ayrıca, Giresun Üniversitesi Tiyatro Topluluğu ve Devlet Konservatuvarı belde halkına gösteri sundular.

GRÜ heyeti okulun kütüphanesine kitap bağışı da yaptı. 


 

Kovanlık Belediye Başkanı Mehmet Küçük ve Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Şenel Bulut da etkinlikleri izleyenler arasında yer aldı.

7cee4e1f81


 

Etkinliklerin program koordinatörü Hüseyin Hüsnü Tekışık Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Sedat Maden yaptığı değerlendirmede, şunları söyledi: “Bugün hem ilkokul hem ortaokul öğrencilerimizle buluşma fırsatı bulduk. Yarının üniversite öğrencileriyle gerçekleşen bu buluşmanın iz bırakacağını ve faydalı olacağını umuyoruz. Tıp Fakültesi Öğretim Üyelerimiz tarafından 300 öğrencimizi sağlık taramasından geçirdik. Hem öğrencilerimize hem de ailelerine yönelik seminerlerimizle bilgilendirmeye çalıştık. Okul kütüphanesine kitap katkısında bulunduk. Tiyatro, halk oyunları ve konser etkinliklerimizle eğlendirmeye çalıştık. Şölen havasında bir gün yaşadık. Biz çok mutlu olduk”.


Hüseyin Hüsnü Tekışık Eğitim Günleri yarın düzenlenecek kapanış etkinliği ile sona erecek.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir