logo

reklam
29 Ağustos 2015

KORSAVAŞ DERNEĞİ GAZİ KAYA’YI YALNIZ BIRAKMADI

Genel Merkezi Ankara’da bulunan ve kısa adı  KORSAVAŞ olan Kore’de Savaşanlar Kıbrıs ve Güneydoğu Kahramanları Derneği Giresun Temsilcisi ( E) J.Mu.Tkns.Asb.Kad.Kd.Bçvş. Ali TURGUT, terör örgütü ile girilen çatışmada yaralanan gazi Uzman Çavuş Nuri KAYA’yı tedavi gördüğü Opr.Dr.Ergun Özdemir  Devlet  Hastanesinde ziyaret etti.Ziyaret sırasında Korsavaş Derneği Genel Başkanı Dz.Ulş.İşl. Müh. Ertuğrul ERDOĞAN’da  gazi Uzman Çavuş Nuri KAYA ile telefonla görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletti.

11885286_10153542395969268_2531015174429593386_n (1)Gazi Uzman Çavuş Nuri KAYA ile bir süre sohbet ederek kendisine moral veren TURGUT; “Asker (eskr) kelimesi; mensuplarından beklediği hasletleri ifade etmekte olup, her bir harfin kapsadığı anlam derin mana içermektedir. Kelimenin ilk harfi olan “E” , Ulviyet-i ruhiye anlamını taşır. Bu deyim her şeyden önce askerin yüksek bir ruh yapısına malik olduğunu ifade eder. Kahraman kardeşimiz Uzman Çavuş Nuri KAYA kendini aynı gayeye adamış, kalpleri heyecanla çarpan bu yüksek ruhlu kişiliğin timsalidir. Biran önce sağlığına kavuşmasını diliyorum. Korsavaş Derneği olarak ülkemizin her köşesinde yaşayan gazilerimize destek elimizi uzatıyoruz. Bundan sonraki süreçte de Nuri kardeşimizin yanında olacağımızı belirtmek için bugün buradayız “ dedi.

KORSAVAŞ Derneğinin gönüllülük esasına dayalı çalışmalar yaptığına dikkat çeken Ali TURGUT; derneğimizin tek geliri üç ayda bir yayınlanan Türkiye Gazileri Dergisi’dir. Üyelerimizden herhangi bir aidat almayan, tamamen gönüllülük esasına dayalı çalışmalar yapıyoruz. Türkiye genelinde gazilerin sosyal ihtiyaçlarına cevap verecek Gazi Evleri projesini başlatan derneğimiz, hayırsever iş adamı Hüseyin BEKTAŞ ve ailesi tarafından bağışlanan iki katlı eski Ankara evini restore ederek, ilk Gaziler Evi’ni 18 Mart 2014 tarihinde Ankara-Altındağ Hamamönü semtinde açtı.  Genel Başkanımız Sayın Ertuğrul ERDOĞAN, başta İstanbul ve İzmir olmak üzere diğer şehirlerde de aynı çalışmaların yapılarak gazilerimizin bir araya gelebilmesi için büyük çaba sarf etmektedir. Giresun Temsilcisi olarak benim de en büyük idealim ve dileğim bölgemizdeki tüm gazi ve şehit yakınlarımıza hizmet verecek bir Gazi Evi’ni ilimize kazandırmaktır. Bu amaç doğrultusunda bölgemizde de Türkiye Gazileri Dergimizin abonelik çalışmalarına başlamış bulunmaktayız. Destek olan ve olmak isteyen herkese şimdiden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?