Giresun

KORSANA GEÇ, TAKSİCİYE DUR

BULANCAK'TA KORSAN TAKSCİLİK YAPANLARI PROTESTO ETMEK İSTEYEN TAKSİCİLERİ POLİS ENGELLEDİ

Bulancak ilçesinde ticari taksicilik yapan yaklaşık 30 ticari taksi sahibi korsan taksicilere karşı eylem yapmasına ilçe emniyeti izin vermedi.

Otogar girişinde toplanan taksiciler burada bir basın açıklaması yapıp ardından konvoy eşliğinde kısa bir eylem yapmak istediler. Taksicilerin eylem toplu halde eylem yapmasına izin vermeyen ilçe emniyeti taksicileri otogar girişinden hemen dağılmaları yönünde uyardılar. Polis taksicilere, konvoy oluşturmalarını ve herhangi bir farklı eylem yapmaları halinde cezai işlem uygulayacaklarını belirterek taksicileri Pazar yerinde toplanmalarını istedi.20130516AW001075_04

Pazar yerinde toplanan taksiciler adına basın açıklaması yapan ,Bulancak Şoförler Odası 2. Başkanı Necmi Goloğlu, "Bizler taksiciler olarak sayın valimizden ve emniyet müdürlerimizden korsan taksicilerin yakalanmaları ve gerekli cezai işlemlerin uygulanmasını istiyoruz. Konu hakkında emniyete dilekçe verdik ama hala hiçbir sonuç alamadık. Korsan taksicilerin, korsan taksicilik yapmamalarını istiyoruz. Onlar haksız kazanç elde ederek, hakkımızı gasp ediyorlar. Bunlar devlete ne vergi, ne Bağkur, ne sigorta, ne kira, ne elektrik, ne de su parası ödüyorlar. Bizim aracımızın trafik sigortası ticari olduğu için bin TL, onların ki ise 250 TL. Bulancak ve Piraziz'deki korsan taksicilerin çalıştıkları, takıldıkları yerler belli, bunu emniyet çok iyi biliyor.O kadar şikayet etmemize rağmen adamlar geliyor, 'Şikayet ettinizde ne oldu, bir şey yapamadılar gittiler' diyorlar ve bizleri tahrik ediyorlar. Yakalandıkları zaman taşıdıkları insanları akrabamız, eşimiz, dostumuz diyerek para karşılığında taşımıyoruz diyorlar. Bizler taksiciler olarak sayın valimizden ve emniyet müdürlerimizden korsan taksicilerin yakalanmaları ve gerekli cezai işlemlerin uygulanmasını istiyoruz" diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından taksiciler aynı şekilde olaysız dağıldılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir