logo

reklam
03 Nisan 2017

KOCASAKAL’A GÖRE ANAYASA TASARISI CİA PROJESİ

İstanbul Barosu önceki dönem başkanı Doç. Dr Ümit Kocasakal, Atatürkçü Düşünce Derneği’nin konuğu olarak geldiği Giresun’da 'Giresun Anayasa Paketini Konuşuyor' konulu konferansta konuştu. Belediye Nikah Salonu’ndaki konferansın açılışında konuşan ADD Başkanı Gürsel Ekmekci, kendilerini yürüyüş yaptı diye eleştiriler yöneltenlere tepki göstererek “soruyorum şimdi; yıllar boyu 300-500 kişi yerine 3000-5000 kişiyle yürüseydik bu memleketi bu hale getirmeye cüret edebilirler miydi?” diye konuştu.

Kalabalık bir izleyici topluluğunun izlediği konferansta konuşan Kocasakal, tasarının maddeleriyle ilgili görüşlerini aktararak “getirilmek istenen rejim CİA projesidir. Başkanklık adı altında tek adam yönetimi getiriliyor. Böylece Türkiye'yi bölecekler” tespitini yaptı.   

Kocasakal," yanyana gelmeyen birçok siyasi görüş bir araya gelmişse bunun bir anlamı olmalı diyen Kocasakal, “CHP’mi, Demokrat Parti mi, Saadet Partisi mi, Vatan Partisi mi terörist? Evet diyebilirsiniz. Evet diyecekseniz neye evet dediğinizi bilin. Hayır diyecekseniz de neye hayır dediğinizi bilmelisiniz. Ben, Türk Milletinin çalışkan ve zeki olduğunu düşünüyorum. 16 Nisan seçim değil 16 Nisan’da Türkiye’yi yönetecek iktidarı belirlemeyeceğiz.

Hayır çıkarsa da herhangi bir siyasi parti kazanmış olmayacak. Ya Türkiye kazanacak. Ya Türkiye kaybedecek" ifadelerinde bulundu.
Konferansı CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu da izledi. Ardından ADD'de Bektaşoğlunun da katıldığı sohbet toplantısı düzenlendi. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?