GiresunUlusal

KOCA GİRESUN HEYETİ BAKANLA DEĞİL, YARDIMCISIYLA GÖRÜŞTÜRÜLDÜ

Giresun Valisi, belediye başkanı, 3 milletvekili, Rektör, Ak Parti il başkanı ve sağlık müdüründen oluşan heyetin bakan yardımcısıyla görüştürülmesi tartışma yarattı.KOCA GİRESUN HEYETİ BAKANLA DEĞİL, YARDIMCISIYLA GÖRÜŞTÜRÜLDÜ

GİRESUN’A VERİLEN DEĞER BU MU?

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, GRÜ Rektörü Prof.Dr. Yılmaz Can, AK Parti Milletvekilleri Cemal Öztürk, Kadir Aydın, Sabri Öztürk ve İl Başkanı Kenan Tatlı ve Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Bal’dan oluşan Giresun heyeti, ilin sağlıkla ilgili konularını görüşmek üzere Ankara’da buluştu. Ancak böylesine önemli bir konu için, böylesine önemli kişilerden oluşan heyet, Sağlık Bakanı yerine bakan yardımcısıyla görüştürüldü. Oysa parlamenter sistemde iken görev yapan vali, milletvekilleri ve bürokratların bizzat bakanlar tarafından karşılanarak ilin sorunlarına çözüm aranıyordu.
Bu durum ‘Giresun’a ve Giresun’un temsilcilerine verilen değer bu mu” dedirtti.

GÖRÜŞME SONRASINDA NE ELDE EDİLDİ, BELLİ DEĞİL

Ankara ziyareti milletvekili Kadir Aydın tarafından fotoğraflı basın açıklamasıyla duyuruldu. Görüşmeyle ilgili bilgi veren Aydın,”Giresun’da yapımı devam eden 350 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanemizin kullanıma hazır hale getirilerek, tıbbi cihaz ve tefrişatının düzenlenmesi aynı zamanda mevcut binamızın 2. Basamak Devlet Hastanesi olarak devam etmesi amacıyla Sağlık Bakan Yardımcımız sayın Halil Eldemir ile bir araya geldik” dedi.

Görüşmenin sonunda hangi sonuçlar elde edildiği, taleplerine ne cevap verildiği hakkında ayrıntılı bilgi vermeyen Kadir Aydın,  “yaptığımız görüşmeler sonrası Giresun ilimiz için istediğimiz çalışmaların yapılması noktasında gereken çalışmaları yapacaklarını ve hassasiyetlerimizi dikkate alacaklarını ifade etti. Verimli ve başarılı bir görüşme gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir