logo

reklam
18 Ağustos 2015

‘KOALİSYON SÜRECİ VE CHP’Yİ ANLATACAKLAR.

CHP Grubu milletvekillerini sahaya inmek üzere görevlendirdi. Vekiller hem koalisyon sürecindeki CHP’nin tavrını anlatacak hem de vatandaşı dinleyecekler ardından çalışmalara ilişkin rapor hazırlayarak genel merkeze gönderecekler.

Bu kapsamda, CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu da Adana ve Osmaniye illerinde görev yapacak. Bektaşoğlu bugün Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Zonguldak Milletvekili  Şeraffettin Turpçu ile birlikte Adana’ya gitti.

Giresun’a ise İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır ve Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceler geliyor.
Milletvekilleri önce ilk örgütü, yönetim kurulu, ilçe başkanları ve gençlik kolları başkanları ile toplantı yapacak, sonrasında ildeki sivil toplum örgütleri, sendikalar, yerel basın, esnaf ziyaretleri  gerçekleştirecekler.

CHP Milletvekillerine “İl ziyaretleri sürecinde konuşma yapılacak konular ve temel yaklaşımlar”  başlıklı gönderilen yazıda, özellikle; 7 Haziran seçimi sonrasında CHP’nin izlediği yapıcı politikarın 14 ilke ve “koalisyon ilkeleri ve Türkiye’nin 5 temel sorunu” başlıklı metinleri anlatmaları istendi.

Vekillerden çalışma sonrasında çalışmanın bütün ayrıntılarını içerecek bir raporun, yerel medyada çıkan haberlerin bir dosya halinde Genel Merkez’e teslim edilmesi istendi.

Bu raporlar seçim sürecinde bilgi olarak değerlendirilecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?