Giresun

KİRAZIN ANAVATANI GİRESUN İLE JAPONYA’NIN KİRAZ KENTİ SAGEA İLE DOSTLUK S

Sagae Belediye Başkanı Hiroki Sato gönderdiği mektupta iki belediye arasındaki ilişkilerin daha güçlenmesini isterken, Başkan Şenlikoğlu’nun Giresun’u gelişmiş ve kalkınmış bir şehir haline getireceğine inandığını belirtti.

Sagae Belediye Başkanı Hiroki Sato mektubunda şu duygu ve düşüncelere yer verdi. Sato; ’’Seçimlerde göstermiş olduğunuz başarıdan dolayı sizi bir kez daha tebrik etmek isterim. Yeni görevinizde başarılı olmanızı tüm kalbimle diliyorum. Giresun şehrinin belediye başkanlığınız döneminde daha gelişmiş ve kalkınmış bir şehir olacağına inanıyorum. Giresun Belediyesi ve Sagae Belediyesi olarak 1988 yılında imzalanan kardeşlik protokolü sonrası dostluğumuz çeşitli etkinliklerle pekiştirilmiş ve her geçen yıl daha da güçlü kardeşlik bağları oluşmuştur. Bundan sonra sizinle geçireceğimiz yeni dönemde aramızdaki dostluğun ve kardeşlik bağlarının daha da güçlenmesi ve derinleşmesini diliyorum. Size ve tüm Giresun halkına sağlık, başarı ve mutluluk dileklerimi sunmak istiyorum.’’

Başkan Şenlikoğlu ise ‘’ Kirazdan gelen bu güzel dostluğun sonsuza kadar sürmesini istiyorum. Kendilerine de yaşadıkları kente güzel hizmetler yapmalarını temenni ediyorum. Barış, kardeşlik ve huzurun yanlarında olmasını istiyorum. Kendilerini ilk fırsatta Giresun’da ağırlamaktan mutluluk duyacağımızı belirtmek istiyorum”.

Bütün kardeş şehirlerle ilişkileri güçlendireceklerini söyleyen Şenlikoğlu, Afyonkarahisar Belediyesi ile de kardeş şehir protokolü imzalayacaklarını söyledi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir