GiresunSiyaset

KİM BUNLAR SİNAN KİTAPÇI?

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Sinan Kitapçı, yine isim vermeden Giresun’daki AKP temsilcilerini ‘yolsuzlukla’ suçladı. Yazılı bir açıklama yapan Kitapçı, “garibanın oyunu aldılar, hep birlikte zengin oldular, sülalelerini zengin ettiler” dedi.

CHP İl Başkanının iddiaları şu biçimde: “  Halktan, adalet, demokrasi, hukuk diyerek oy alıp, bugün tüm söylediklerinin tersini yapan, bir gecede kanun çıkarıp, birilerini kurtaran AKP’nin maskesi düşmüştür. Giresun’da AKP temsilcilerini hepimiz tanıyoruz. Nereden geldiler, bu gün ne oldular. Garibanın oyunu alıp, zenginin adamı oldular. Hep birlikte zengin oldular. Sülalelerini zengin ettiler. Yolsuzluk AKP anlayışı ile özdeş hale gelmiştir. Memurlar, işçiler, devlet görevlileri büyük bir baskı altındadır. Kendisi gibi düşünmeyene düşmanca bakmaktadırlar”.

Kitapçı “ülkemizi demokrasiden uzaklaştıran, bölünmenin eşiğine getirenler AKP’nin sonu yaklaşmıştır. Hepimiz üzerimize düşeni geleceğimiz için, çocuklarımız için, ülkemiz için yapmalıyız. “ifadesini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir