logo

reklam

KILIÇDAROĞLU’NDAN 2-B VE FINDIK SÖZÜ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ordu’nun Fatsa ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu.

 

 

 

 

DSC_0264

 BEKTAŞOĞLU'NU YANINDAN AYIRMADI 

Fatsa ilçesine miting için gelen Kılıçdaroğlu, ilçenin Mustafa Kemal Paşa ve Sakarya mahallelerinde bulunan esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi . Yanında aralarında CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu ve Ordu Milletvekilleri Seyit Torun,Mustafa Adıgüzel, milletvekili adayları olduğu halde cadde yürüyüşü yapan Kılıçdaroğlu, yoğun ilgiden zor anlar yaşadı.. Cadde boyunca esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Kılıçdaroğlu, bol bol vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Kılıçdaroğlu, daha sonra miting alanına geçti

Burada halka hitap eden CHP Genel Başkan Kılıçdaroğlu, her ürün için bir yasa olduğunu, ancak fındık için bir yasa olmadığını dile getirerek bunun için söz verdi. Karadeniz Bölgesi’nde 2-B sorununa değinen Kılıçdaroğlu, “Orman köylüsü yoksuldur. Onların ellerinden arazilerini de aldılar. Biz bütün 2-B arazilerine vatandaşa ücretsiz olarak vereceğiz” diye konuştu.  

"FINDIK YASASI ÇIKARACAĞIZ.."
Kılıçtaroğlu, "Zeytin yasası var. Zeytin de önemli, fındık da önemli. Fındık için de bir yasa çıkaracağız. Sonra bu da yetmiyor. Fındık borsasını Karadeniz’e kuracağız. Burada dünya fındık borsası olacak. Madem ki ben bir numarayım, dünyadaki fındığın fiyatını benim belirlemem lazım, tekel Türkiye’nin elinde olmalı. Bunların hepsini çözeceğiz. Ben 13 yıl falan da istemiyorum. Ben sizden adam gibi 4 yıl yetki istiyorum. Bunları 4 yılda düzelteceğim. Ben kul hakkı yemem, her kuruşun hesabını veririm, benim özelliğim bu. Devleti adam gibi yöneteceğiz"dedi. DSC_0259

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları;

"22 milyon yoksul var. Hiçbir ailenin geliri az olmayacak her ailenin sigortası olacak. Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Fakirlikle mücadele ediyoruz. En güzel projeleri biz üretiyoruz. Onlar ceplerini, ben vatandaşımı düşünüyorum.

Aldığım maaşla çok şükür geçinip gidiyorum. Ben sizden biriyim halktan biriyim lüks bir hayatım yok. Anadolu'nun köyünde doğdum 7 kardeştik. 7 kardeşten üniversiteye giden sadece benim. Siyasete girdim girdiğim gün tüm mal varlığımı internete yükledim. Öyle saraylarım yoktu yani.

Açlığın sefaletin ne olduğunu bilirim ama ben bugün CHP'nin genel başkanlığına geldim ben bunu Atatürk'e Çanakkale'ye borçluyum. Şehitlerimize borçluyum. Bizim bugünlere gelmemiz için siper olan gazilerimize, şehitlerimize borçluyum.

Şehitler ve gaziler yüksekkurulu oluşturacağız. Şehit, gazi yakınları danışacak insan bulamıyor. O na, o ona gönderiyor. Kapı kapı dolaştırmayacağız.

Dünyanın tüm ülkelerinde şehitlere ve gazilere önem veriyoruz. Biz değerlerimizi kaybettik değerlerimizle oynadılar bizim. Bunu yeniden inşa etmek istiyoruz.

7 Haziran'dan önce meydan meydan gezdiler CHP'ye oy vermeyin diye. Allah büyük ya her kötü şey bunların zamanında oldu.

Bir parti kendisi sorun olursa ülkenin sorunlarını çözemez. Bizim seçim bildirgemizi diğer partiler de kopya etmişse en iyi düşünen bizizdir.

13 yıldır yurt sorununu çözemediler. Sözüm var 1 yılda bu sorunu çözeceğim. Hiçbir anne baba merak etmeyecek oğlum kızım üniversiteyi kazandı nerede kalacak diye..

DSC_0277

CHP Genel Başkanı emekliye iki maaş ikramiye sözünü de tekrarladı ve "1 Kasım'da yeni bir tarih yazacağız. Polis arkadaşlarımızın zor şartlarda görev yaptıklarını biliyorum. Emekli maaşları ile aldıkları maaş arasında uçurum var o farkı en aza indireceğiz."dedi

 DSC_0254

Kılıçtaroğlu, Ünye ve Ordu’da da aynı şekilde cadde ve sokak yürüyüşü esnaf ziyaretleri yaptıktan sonra toplanan kalabalığa hitap etti. CHP’nin mitinglerine Milletvekili Bektaşoğlu’nun yanı sıra Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, CHP il ve ilçe yöneticileri ve partililer de katıldı.

CHP Genel Başkanı Ordu’daki mitingin ardından Ordu-Giresun Havaalanı’ndan İstanbul’a hareket etti. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?