logo

reklam
09 Nisan 2017

KILIÇDAROĞLU TRABZON’DAYDI…

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, halk oylaması kampanyası kapsamında Trabzon’da halka hitap etti. Atatürk meydanında sağanak yağmura rağmen onbinlerce kişiye konuşan Kılıçdaroğlu, kendisine yönelik eleştiriler yapıldığını ve bu eleştirilerin hiçbirine yanıt vermeyeceğini söyledi.  Kılıçdaroğlu, “Acaba, bu 18 maddenin içinde Kılıçdaroğlu ile ilgili bir düzenleme mi var? Bunlar niye bu kadar benden bahsediyorlar?” diye sordu.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, diyorlar ki, “Hayır” çıkarsa kaos olur. “Hayır” çıkarsa hiçbir şey olmaz. “Hayır” çıkarsa bütün dünyaya şu mesajı vermiş oluruz. Türkiye’de demokrasiyi kaldırmak istediler, Türkiye’de parlamentonun yetkilerini bir kişiye vermek istediler, valisiyle, kaymakamıyla her türlü baskıyı kurdular, ama millet direndi ve demokrasiye sahip çıktı, yaşasın Türk milleti diyecekler ve bunu söyleyecekler” ifadesini kullandı.

Milletvekili sayısını artırılmasına tepki gösteren Kılıçdaroğlu “ fatura 187 trilyon lira. Şimdi ben fındık üreticisi kardeşlerime sesleniyorum, Allah aşkına sandığa gittiğinizde önce şunu düşünün, bu 187 trilyon lirayı fındık üreticisine verseydin daha iyi değil miydi? Niye 50 milletvekiline veriyorsun, 50 kişiye niye veriyorsun? Ver fındık üreticisine yüzbinlerce kişi rahat geçinsin, huzur içinde olsun. Fındığı yabancılara teslim ettiler. Çayı da yabancılara teslim edecekler göreceksiniz. Onu da teslim edecekler. O açıdan hepimizin dikkatli olması lazım.”diye konuştu.  

“BAŞKAN İSTERSE 4 MİLYON SURİYELİYİ BİR GECEDE VATANDAŞ İLAN EDER”

CHP Genel Başkanı şunları söyledi “Dış politikanın sonucu olarak Türkiye’de 4 milyona yakın Suriyeli var. Diyorlar ki, “Evet çıksın, arkasından Suriyelilere vatandaşlık vereceğiz.” Kabul ediyor musunuz? Şu çağrıyı yaptım, Suriyelilere eğer sen vatandaşlık vermek istiyorsan, bak anayasa değişikliğinde referandum yapıyoruz, Suriyeliler konusunda da referandum yapalım. Onu kabul etmiyorlar. Bu anayasa değişikliğinde ne var biliyor musunuz? Vatandaşlık için Bakanlar Kurulunun kararı gerekiyor. Bakanlar Kurulu karar vermeden bir kişiye vatandaşlık verilemez. Bu anayasa değişikliği geçtiği takdirde Bakanlar Kurulu kalktığı için bir kişi arzu ederse 4 milyon Suriyeliyi bir gecede vatandaş ilan eder. Kabul ediyor musunuz? Bizim askerlerimiz El Bab’da şehit olacak, bizim askerlerimiz eski 35, 40 derecede terör örgütü PKK’yla mücadele edecek ama onlar çocuklarına ikbal hazırlıyorlar. Nasıl? 18 yaşında milletvekili yapacaklar, ömür boyu askerden muaf olacak, 2 yıl milletvekilliği yaptıktan sonrada milletvekilliği emeklilik haklarına sahip olacaklar.

Sevgili anneler kabul ediyor musunuz? Allah aşkına siz buna inanıyor musunuz benim 18 yaşındaki oğlum, torunum milletvekili olacak inanıyor musunuz? Bu milletin aklıyla alay ediyorlar. O nedenle hepimize görev düşüyor hepimize”.

Fındık üzerinden mesajlarını sürdüren Kılıçdaroğlu “sandığa gideceğiz, huzur içinde, fındık rengi olan kahverenginin altına güzel mührümüzü huzur içinde basacağız. Demokrasimiz için, birlikte yaşamak için, huzurumuz için, geleceğimiz için, haklarımız için, çocuklarımız için, evlatlarımız için, atalarımız için ve vatanımız için, bayrağımız için “Hayır” diyeceğiz” dedi.

10 bini aşkın kişinin katıldığı Trabzon Mitinginde, genel başkan yardımcıları Seyit Torun, Tekin Bingöl ile birlikte Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu ile İl Başkanı Necati Tığlı da yer aldı. 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?