logo

reklam

KILIÇDAROĞLU TRABZON’DA KONUŞTU: FINDIK ÜRETİCİSİ AKP’YE OY VERMEMELİ…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hafta sonu Trabzon’da 81 il başkanının katılımıyla düzenlenen toplantıya katıldı.

Programına STK temsilcileriyle kahvaltı ve söyleşiyle başlayan Kılıçdaroğlu, daha sonra aynı yerde il başkanları toplantısı öncesinde bir konuşma yaptı.

_dsc0115

Türkiye ve bölge gündemine ilişkin açıklamalar yapan CHP Genel Başkanı konuşmasında, fındık ve çaya da yer verdi. Bölge için fındığın önemine dikkat çeken Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Fındık üretimi var beklediğimiz geliri elde edemiyoruz. Dünya da bir numarayız Fındık fiyatını Türkiye belirlemesi lazım. Niye fındık piyasası Türkiye’de olmasın. Karadeniz’de neden bir fındık borsası olmasın. Ben anlamıyorum anlamakta da zorlanıyorum. Fındığımız var deniliyor güzel. Bir sene durum iyiyken bir sene durum kötü. Devleti üretenler hükümet olanlar bu soruna neden sonuç üretemiyorlar. Ben düşünüyorum ama kusura bakmayın fındık üreticisinin de bunu sorgulaması lazım.  Allah’ta kitabında söylüyor aklınızı kullanın diye. Benim hakkımı satana bana peşkeş çekene oy vermemiz lazım.”????????????????????????????????????

CHP Gene Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun programına, Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, İl Başkanı Necati Tığlı, İl Genel Meclisi eğitmen Ömer Mustafa Yılmaz, Kadın Kolları İl Başkanı Fatma Altuntaş Demiroğlu, Kadın Kolları MYK üyesi Kamer Uzuner, Eynesil İlçe Başkanı Ahmet Latif Karadeniz de katıldı.4800115032211_1136079809793955_3328116712719273928_n

 

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?