Giresun

KILIÇDAROĞLU SACAYAKTAN GEÇECEK

CHP GENEL BAŞKANI, AKSU'NUN HİZMETLERİNİN AÇILIŞINI YAPACAK, CAMİ TEMELİ ATACAK

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu,18-23 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan 36. Uluslararası Giresun Aksu Festivali’ne CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katılacağını açıkladı. Festival programı hakkında basın toplantısı düzenleyek bilgiler veren Aksu, 4 bin yıllık geçmişi olan festivalin geçen yıllara göre bu yıl daha renkli ve görkemli geçeceğini söyledi. Aksu, ”Önceden Kısıtlı bir program yapılırdı. Bu yıl festival daha renkli ve görkemli geçecek. Sportif, kültürel ve sanatsal etkinliklerinin yanı sıra ünlü sanatçılar festival boyunca konser verecek. Kentin tümünde çeşitli etkinlikler düzenleyeceğiz. Festivali halkımızın ayağına götüreceğiz. Festivalin ilk günü geleneklerin sembolize edildiği 20 Mayıs günü CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu da festivalimize katılarak bizleri onure edecekler” dedi.


Başkan Aksu, Giresun ile kardeş şehirler olan Azerbaycan'ın Şeki ve Japonya'nın Sagae kentlerinden katılacak grupların yanı sıra, festivale Litvanya, KKTC, Polonya, ABD'den Kızıldereli Halk Dansları Topluluğu'nun da katılacağını sözlerine ekledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gün boyu Giresun'da olacak ve İİtfaiye Binası,Belediye Hizmet Binası ve Atatürk Meydanının açılışını yapacak, ardındanda yeni mezarlığın kenarına yapılacak olan caminin temelini atacak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir