AktüelGiresunUlusal

KILIÇDAROĞLU, ORDU’DA FINDIĞA 4 DOLAR İSTEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ordu’da kanaat önderleri, muhtarlar ve STK temsilcileriyle toplantılar yaptı.

CHP lideri konuşmasının büyük bölümünü bölgenin geçim kaynağı fındığa ayırdı. “Fındık ve bal deyince aklımıza Ordu geliyor. Dünyada fındık üretiminde bir numarayız. Türkiye’de de Ordu bir numara. Bal üretiminde dünyada ikinciyiz ama bal üretiminde Türkiye’de yine Ordu bir numara” diye konuşmasına başlayan Kılıçdaroğlu, “150 milyar dolarlık bir pazardan ve dünyada fındık üretiminde bir numarayken nasıl oluyor da biz 2 – 2,5 milyar dolar kazanıyoruz. Niye 10 milyar dolar kazanmıyoruz, niye 20 milyar dolar kazanmıyoruz?…Ve biz nasıl oluyor da şimdi fındık bahçelerimizi uluslararası tekellere adeta teslim eder noktaya geldik? Kim yaptı bunu? Asıl soru bu. Bunu kim yaptı?”diye sordu.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu:”Fındık bu bölgenin stratejik ürünüdür. İktidarımızda göreceksiniz, fındık üreticisi hak ettiği geliri mutlaka alacaktır.”ifadesini kullanırken, fındığa 4 dolara karşılık gelen fiyat istedi.KILIÇDAROĞLU, ORDU'DA FINDIĞA 4 DOLAR İSTEDİCumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ordu’da Gülyalı Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkanı Ulaş Tepe ile görüştü. Ziyaretin ardından CHP lideri Kılıçdaroğlu, bir fındık bahçesini ziyaret ederek fındık üreticilerinin sorunlarını ve taleplerini dinleyerek çözüm önerilerini anlattı. KILIÇDAROĞLU, ORDU'DA FINDIĞA 4 DOLAR İSTEDİKılıçdaroğlu’na CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak ve CHP milletvekilleri eşlik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir