logo

reklam

KILIÇDAROĞLU GİRESUNLULAR’DAN 4 YIL İSTEDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Giresun'da miting olmamasına rağmen toplanan kalabalığa hitap etti. 

Ordu’da düzenlenecek olan miting öncesinde Giresun ile Çanakkale’nin kardeş şehir protokolünün imzalanması töreninin ardından Atatürk Meydanı’nı dolduran Giresunlular’a seslenen Kılıçdaroğlu, 4 yıl yetki isteyerek "13 yıl değil 4 yıl istiyorum. 4 yıl içinde hiçbir aile ben yoksulum demeyecek. 4 yıl bu ülkede hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek” dedi.

CHP Genel Başkanı Davutoğlu diyor ki ’Biz Hazine’yi doldurduk Kılıçdaroğlu gelecek parayı dağıtacak’, bakanı diyor ki ’Para yok ki’ Şimdi hangisine inanalım. Kaçak saraya para varsa emekliye de var. 2 milyon Suriyeli’ye 5,5 milyar parayı buluyorsun da sıra emekliye gelince mi para nerede diyorsun ? Bu ülkenin kaynağı var. Bu ülke kendi göbeğini kendisi kesmiş bir ülkedir. Milli Kurtuluş Savaşı’nda Giresun’un ne olduğunu ben de biliyorum siz de biliyorsunuz. Yiğit insan Giresunlular" ifadeleri kullandı.
DSC_1659"FİSKOBİRLİĞİ ESKİ GÖRKEMLİ GÜNLERİNE KAVUŞTURACAĞIM"
"Siyaset kavga alanı değildir, vatandaş kavgadan bıktı. Ben bu ülkeyi uçuracağım, refah ülkesi yapacağım. Yolsuzluğa, hırsızlığa izin vermeyeceğim. Kul hakkı yemeyeceğim, yedirmeyeceği” diyen Kılıçdaroğlu, Fiskobirlik konusuna değindi. Kemal Kılıçdaroğlu,”FKB’yi küçücük bir birim haline getirdiler. Fiskobirlik’i eski görkemli günlerine kavuşturacağım. Dünya Fındık Borsası’nı Karadeniz’de, Giresun’da kuracağım. Fındık üretiminde dünyada bir numarasın madem ki ’ben bir numarayım’ benim söz hakkım olmalı. Fındık üreticisinin hakkını birilerine peşkeş çekmeyeceğim. Fındık üreticisinin alın terini, hakkını oy versin vermesin koruyacağım. Kirlilikten siyaseti arındıracağım. Dürüst namuslu insanlar siyaset yapacak. Siyasi ahlak yasası çıkartacağım" diye konuştu.
DSC_1647

"KILIÇDAROĞLU VARSA BU ÜLKEDE KİMSE ASILAMAZ"
Son dönemde birilerinin mağdur edebiyatı yaptığını ifade eden Kılıçdaroğlu, " ’Mağdurum, mağdurum’, ’Ben kefen giydim’ diyorlar. Kılıçdaroğlu varsa, bu ülkede kimse asılamaz. Biri bunu yapmaya kalkarsa, karşısında beni bulur. Düşünceden korkulur mu ? insandan korkulur mu ? Mağdur edebiyatı yapıyorlar. Mağdur olan esnaf, mağdur olan çiftçi, mağdur olan insanlarımız. Sen mağdur değilsin mağdur millettir" şeklinde konuştu.
DSC_1693Konuşması sonrasında Kılıçdaroğlu, Giresun milletvekili adayları ve Belediye Başkanı Kerim Aksu ve diğer başkanlarla birlikte halkı selamladı.Ardından da alanda bulunanlara karanfil attı.DSC_1722

Giresun ve Ordu milletvekili adayları ve başkanlarla birlikte öğle yemeğinde bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iki ille ilgili bilgiler aldı. 

MİTİNG VE YEMEK FOTOĞRAFLARI

DSC_1698DSC_1644DSC_1669

DSC_1681DSC_1719DSC_1745DSC_1749

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?