Sağlık

KETEM YENİ BİNASINDA…

Giresun Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) Teyyaredüzü Mahallesi’ndeki yeni hizmet binasına taşındı.

KETEM’in Teyyaredüzü Aile Sağlığı Merkezi Üstündeki  adresinde düzenlenen açılış törenine; Vali Hasan Karahan ve eşi Şule Meral Karahan, Belediye Başkan Vekili Orhan Kurt, Vali Yardımcısı Barış Demirtaş, İl Emniyet Müdürü Hikmet Bulak, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Emür, İl Sağlık Müdürü Dr. Cengiz Cindemir, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr.Fazıl Özden, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Beytullah Şahin, bazı daire amirleri, başhekimler ve sağlık çalışanları ile davetliler katıldı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Vali Karahan,” Kanserde erken teşhis hayat kurtarır. Bütün hastalıklarda önemlidir bu. Dikkat etmemiz lazım. İnsanlar kendisini bilir. Keyifsiz anlarında düşünür acaba nedir bir rahatsızlık sebebi olabilir mi diye araştırmak lazım. Doktora gitmekten çekinmemek lazım. Ülkemizde doktor ulaşılamaz şahıs, kişi değil. Bu imkânlardan faydalanalım. Allah hastalık vermesin ama verince de tedavi imkanlarını araştırmamız lazım. Bu konuda hakikaten gayretli olalım. Üşengeç olmayalım”. Çağrısı yaptı.2013-1612-1

Vali Karahan, Biraz önce öğrendik, Meme Kanseri erkeklerin de başına gelebiliyormuş. Bizim başımıza gelmez, olmaz deyip de rahat olmayalım. Kimsenin başına gelmesin, Allah vermesin. Âmâ dediğim gibi bizde elimizden gelen dikkati ve özeni gösterelim. Hanımlar açısından da 2 yılda bir muayeneye gidildiği öğretiliyor. Eğitim konusunda ilçelerden 15 hanımımızı minibüsle getirip burada toplum halk sağlığında eğitiyoruz. Tekrar evlerine geri bırakıyoruz. Buda gerçekten çok güzel bir uygulama. İnsanımız kendi sağlığının kıymetini önce kendi bilecek.” dedi.

Açılışta, KETEM hizmet binasının bölümlerini de gezerek yetkililerden bilgi alan Vali Karahan, davetlilere sunulan ikramların ardından açılış pastasını kesti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir