logo

reklam
16 Aralık 2015

KEŞAP’TAN, TURİZM FAKÜLTESİ’NE ARSA DESTEĞİ

Keşap Turizm Fakültesi ve Uygulama Oteli binalarının inşaatı için kullanılacak arsalar Keşap Belediyesi tarafından 25 yıllığına Giresun Üniversitesi’ne tahsis edildi. Bunun için hazırlanan protokol,  Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar  ve Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür tarafından imzalandı.

 

img_2312

Güre Yerleşkesi Rektörlük toplantı salonunda gerçekleştirilen  protokol imza töreninde konuşan Başkan Emür, Keşap’ı bir Turizm Merkezi haline getirmeyi hedeflediklerini belirterek, fakülte için gösterdiği çaba nedeniyle Rektör Attar’a ve üniversite yönetimine teşekkür etti. Emür” Turizm Fakültesi bu hedefimizin temel yapı taşı olacaktır. En kısa zamanda inşaatına başlayacağımız Turizm Fakültemizin bir an önce yeni binalarına kavuşması için üstümüze düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeye çaba göstereceğiz” dedi

Rektör Attar ise; “Sayın Başkanımızın samimiyetine ve azmine olan inacım tamdır. Keşap konumu itibariyle Turizm Fakültesini hak eden bir ilçemizdir. Umarım hedefleriniz doğrultusunda Keşap’ı bir Turizm kenti haline getirirsiniz. Hayırlı olsun” temennilerinde bulundu.

Törene Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mahir Kadakal, Prof. Dr. Kürşad Yapar,Keşap Belediyesi İmar İşleri Müdürü Bahadır Günay ile Fen İşleri Müdürü Hasan Bayraktar katıldılar.

İmzalanan protokolle; mülkiyeti Keşap Belediyesine ait olan, Uğurca Mahallesindeki 20.883.57 m2’ lik taşınmaz, Belediye Meclisinin 11.06.2013 tarihli ve 7 sayılı kararı doğrultusunda faülte yapılması için 25 yıl süreyle Üniversiteye tahsis edildi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?