Eğitim

KEŞAP’A HANGİ FAKÜLTE KURULMALI?

KEŞAP DAYANIŞMA PLATFORMUİ İLÇEYE FAKÜLTE KURULMASI İÇİN GİRİŞİMLERİNE BAŞLADI1a4d3964da

Keşap Kaymakamı Dr. Polat Kara, Keşap Belediye Başkanı Dr. Nihat Yılmaz, siyasi parti ve STK temsilcileriyle birlikte Rektör Prof. Dr. Aygün Attar'ı  ziyaret ederek ilçeye fakülte kurulmasını istediler.

Heyet adına konuşan Kaymakam Kara, :" Keşap halkı bütün sivil toplum örgütleri, siyasi parti temsilcileriyle tek yumruk, tek yürek olarak fikir birliğiyle burada. Üniversitemizin bir fakültesinin uygun görüldüğü takdirde, ilçemize açılması yönümüzdeki isteğimizi, talebimizi makamınıza sunuyoruz” dedi.

Kara, Dayanışma Platformu II. Çalıştay Karar Metni’ni Attar'a sundu.

Rektör Attar, burada yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “Keşap ilçemizin konumu, doğal güzellikleri ve her anlamdaki yeri ve önemi nedeniyle burada bir fakültemizin olmasının gerektiği inancı, benim hem şahsi görüşüm hem de rektör olarak meseleye bakışımdır. Sivil Toplum Örgütlerinin bu yöndeki eğilimi, Keşap’ın bütün siyasi parti temsilcileri, idarecileri, halkı, ilçemizin en üst düzey yönetimiyle birlik ve beraberlik içerisinde bu yöndeki arzusu, bu inancımın haklılığını doğruluyor..

Bölgemizin Karadeniz’in geleceği turizmdir. Turizm dışarıya açılan vitrinimizdir. İlimizin, bölgemizin turizm potansiyeli açısından son derece önemli bulduğum “Turizm Fakültesi” üzerinde hassasiyetle durduğumuz bir konudur.

Aygün Attar, heyete sundukları metni inceleme ve gereğini yağma sözü verdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir