GiresunManşet Üstü

KEŞAP’A ENGELSİZ YAŞAM EVİ

3 Aralık Dünya Engeller Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Giresun Valisi Hasan Karahan, “Huzurlu ve güvenli bir toplum olmanın yolu, engelli insanlarımızın, toplumun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesi ile mümkündür”dedi.

Vali Karahan mesajında, engelli vatandaşların toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, desteklemek, karşılaşabilecekleri  tüm engelleri kaldırmak, kaliteli yaşam sürebilmelerini sağlamanın yanı sıra; onlara hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermenin de sosyal sorumluluk olduğunu belirtti.

ENGELLİLERE YÖNELİK HİZMETLERİ ANLATTI

Giresun Valisi Hasan Karahan, Giresun’da engellilere yönelik devletin yaptıüı çalışmalardan da örnekler vererek şunları söyledi:          Devletimiz sosyal devlet olmanın bir gereği olarak eğitim, sağlık, istihdam haklarına ait hizmetleri engelli vatandaşlarımıza sunmaktadır. Son yıllarda engellilere yönelik çıkardığı yasalarla, bakım ve rehabilitasyon hizmetleri, evde bakım hizmetleri, danışmanlık ve destek hizmetleri, ilimizde de yoğun bir şekilde yürütülmektedir. Bu bağlamda ilimiz genelinde 3540 özürlü evde bakım hizmetlerinden yararlanmakta, 70 özürlümüzün de kuruluşlarımızda bakımı sağlanmaktadır. Ayrıca 2 Özel Bakım Rehabilitasyon Merkezinde de özürlülerin bakımı yapılmaktadır. Keşap Yolağzı Köyü Cingiren Mevkiine 60 kişilik kadınlar için engelsiz yaşam evi yapılması yönünde çalışmalar son aşamaya gelmiştir.

Engelli kardeşlerimizin sosyal yaşama katılmasındaki engelleri ortadan kaldırmaya ve tüm insan haklarından eşit olarak yararlanmalarına yönelik çalışmalarımız artarak devam edecektir”   .

Öte yandan kamuda görev yapan engelliler  1 gün idari izinli sayılacak. 

 

 

2 yorumlar

  1. Mesajınız…bakım elemanı olmak için basvuru yapmak istiyorum sosyal hizmetler mezunuyum lutfen arayın

     

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir