Aktüel

KEŞAP BELEDİYESİ HİZMETLERİNİ KONSERLİ TÖRENLE AÇTI (Görüntülü Haber)

Keşap Belediyesi tarafından gerçekleştirilen hizmetleri için toplu açılış töreni düzenlendi. Törene İlçe Kaymakamı Yunus Emre Altıner, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yılmaz Can, Bulancak- Kovanlık Belde Belediye Başkanı Harun Kalıntaş, Keşap Belediye Başkan Yardımcıları, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis üyeleri, siyasi parti başkanları, kurum- kuruluş ve STK temsilcileri, iş insanları, esnaflar ile yüzlerce vatandaş katıldı.

Etkinlik Kent Meydanı’ nda kurulan platformda sanatçı Yahya Altun, konseriyle başladı.Altun, çektiği müzik ziyafetiyle alanı dolduran Keşaplılara hareketli saatler yaşattı.
Başkan Emür konserin sonunda sanatçı Altun’ a teşekkür ederek hediye takdim etti.
Ardından Keşap Belediyesi’ nin 2019′ dan bu yana yaptığı hizmetler tanıtım videosu ile platforma yansıtıldı.
Törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mehmet Emür, “Değerli hemşerilerim, İlçemize çok güzel hizmetler yaptık. Bunlardan biri de şu anda bu töreni yaptığımız Kent Meydanı’dır. Burası hurdaların yer aldığı, çöplerin atıldığı atıl bir alandı. Yörede oturan halkımız 2019′ da,’ Başkanım burası meydan olsun, park olsun’ dediler. İşte onlar istedi burası meydan oldu, park oldu. Arka tarafta kafe bölümümüz var. Gördüğünüz gibi meydanın hemen yanında yapmakta olduğumuz belediye binamızın kaba inşaatı devam ediyor. Binamızın otopark bölümü var. İçinde küçük de olsa sosyal etkinliklerin yapılacağı bir kültür sitesi olacak. Bu akşam ayrıca sahilde yaptığımız ışıklandırma sistemimizin açılışını da yapacağız.” dedi.KEŞAP BELEDİYESİ HİZMETLERİNİ KONSERLİ TÖRENLE AÇTI (Görüntülü Haber)EMÜR: “TURİZM FAKÜLTESİ YAPILACAK” 
Konuşmasında, çıkan yangında büyük hasar gören Turizm Fakültesi konusuna değinen Başkan Emür,” İlçemize çok güzel bir fakülte kazandırmanın gururunu yaşamıştık. Ancak o yangın hadisesi hepimizi üzdü. Ama şükürler olsun, hem milletvekillerimiz hem de Üniversitemizin Rektörü Keşaplı hemşerimiz, değerli abimiz Yılmaz Can Hocamızla birlikte takip ettik.(kendileri de buradalar) Ve 16 milyon 500 bin lira ödenek çıkarıldı. İhalesi tamamlandı ve yapımına başlandı. İnşallah Eylül ayında eğitim- öğretime açacağız. Buna benzer bir program da orda yapacağız.” ifadelerini kullandı.
Konuşmasında doğalgaz, viyadük ve diğer bazı hizmetleri de anlatan Mehmet Emür şunları kaydetti: “İlçemize doğalgazı getirdik çok şükür. Keşap’ın 3/2′ sine doğalgaz bağlandı. Kalan 3/1′ ine bağlanması için Enerji Bakanımızla görüştük. Haziran-Temmuz ayında çalışmalar başlayacak. Değerli hemşerilerim, birilerince ‘yapılmaz’ denilen viyadük inşaatımız başladı. Bir bölümü yapıldı. Bir yandan da kamulaştırma çalışmaları devam ediyor. Sözün özü Keşap gelişiyor, güzelleşiyor. Gece- gündüz durmadan ekip arkadaşlarımızla beraber çalışıyoruz. Bu sevda hiç bitmeyecek. Keşap her yönüyle Giresun’ un en güzel ilçelerinden biri olacak. İlçemize gurbetten geri dönüşler de başladı. Bunda doğalgazın gelmesinin de rolü var. Ne demiştim,’ Keşap bizim için bir sevdadır. Bu sloganı öyle laf olsun diye çıkarmadık. Gönülden söyledik ve çok iyi tuttu. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Allah’ a emanet olun.”
Törende bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Yunus Emre Altıner,. “Belediye Başkanımız sürekli çalışıyor. Açılışını yapacağımız bu meydan ve çocuk parkı bizim de çocuklarımızın da zaman geçirdiği bir yer. İnşaatı devam eden belediye binası bittiğinde çok modern bir konuma sahip olacak. Sadece bunlar da değil, Belediye Başkanımız gecesini, gündüzüne katarak çok güzel hizmetlere imza atmış. Başkanımıza, yardımcılarına ve emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.” dedi.
GRÜ Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can da kısa bir konuşma yaparak,” Bugün burada çok güzel hizmetlerin açılış töreninde bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Başkanımız ve ekibini kutluyor, çok teşekkür ediyorum. Başkanımızın dediği gibi Keşap çok daha iyi yerlere gelecek inşallah. Hizmet anlamında bize de bir görev düşerse elimizden geleni yapacağımızın iyi bilinmesini istiyorum. Değerli hemşerilerim bilindiği gibi Turizm Fakültemizde bir felaket yaşadık. Devletimiz var olsun, sağ olsun gerekli ödenek ayrıldı. İnşaata başladık. Yeni eğitim- öğretim yılına yetişecek inşallah.” diye konuştu.
Konuşmaların ardından toplu açılış törenine geçildi.
Başkan Mehmet Emür ve protokol üyeleri açılış kartelasını birlikte keserken büyük coşku vardı. Yapılan havai fişek gösterisi ile renk cümbüşü yaşandı.KEŞAP BELEDİYESİ HİZMETLERİNİ KONSERLİ TÖRENLE AÇTI (Görüntülü Haber)
Ardından sahne alan sanatçı Resul Dindar, meydanı hıncahınç dolduran kalabalığa güzel ve hareketli saatler yaşattı. Başkan Emür, Dindar’ a da hediye takdim etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir