Giresun

KERİM AKSU’YA DİN HİZMETLERİ İÇİN TEŞEKKÜR

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’yu ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Başkan Aksu'yu dine yönelik  hizmetlerinden dolayı kutladı. Görmez, camilerde ve mezarlıklarda yaptığı çalışmalardan ve şehir mezarlığı girişinde başlattığı cami yapım çalışmalarından dolayı tebrik ederek, "Camiler bizim ortak değerimizdir. Siyasi görüş gözetmeksizin bu değere sahip çıkıyoruz. Ülkenin dört bir yanında her siyasi görüşten kişilerle bu konularda görüşüyoruz. Ben çalışmalarınızı tekrar tebrik ediyorum."

Başkan Aksu ise; yaptıkları çalışmalar ile şehir mezarlığını Karadeniz'in en modern mezarlıklarından biri haline getirdiklerini, camilerde ise periyodik aralıklarla temizlik, boyama, eksik giderme, çevre düzenleme gibi çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Halkımızın ibadetlerini daha temiz ve daha ferah bir ortamda yapmaları için camilerimizde ve mezarlıklarımızda bir çok çalışma yürütüyoruz. Yine şehir mezarlığımızın bulunduğu bölgede insanlarımızın ihtiyaçları doğrultusuna bir cami inşaatı başlattık. Kısa zamanda bitirmeyi planlıyoruz. Halkımızın ihtiyaçları neyse, biz o doğrultuda çalışıyoruz."

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Mehmet Görmez, Başkan Aksu'ya dini kitap seti ve bazı kitaplar hediye etti. Aldığı hediyeden büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Aksu da, Görmez'e "fındık başımızın tacı" heykelciği ve içinde fındık ürünleri bulunan bir paket hediye etti.

Burada Aksu ile uzun süre sohbet eden Prof Dr. Görmez daha sonra belediyeden ayrıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir