GiresunManşet Üstü

KERİM AKSU’YA AKP’DEN SEL TEPKİSİ

AK PARTİ’YE GÖRE BELEDİYE SON SAĞANAK YAĞMUR DA SINIFTA KALDI

Ak Parti, önceki gün meydana gelen yağmurun yarattığı olumsuzluktan Giresun Belediyesi’ni sorumlu tuttu.

Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun eleştirildiği açıklamada, yapılan uyarılara rağmen ekiplerin acil durum için önlem almadıkları belirtilerek, su baskını yaşanan Esenbük Mahallesi’nde yaşananlar buna örnek gösterildi.

İl Başkan Yardımcısı Tarık Çakır imzalı açıklamada, “Sel baskını sonucu evlerine su basan Esenbük mahallesi sakinleri Giresun – Dereli karayolunu 5 saat trafiğe kapatmış, halk adeta isyan edip sokağa dökülmüş, trafiği kapatıp ve belediye başkanına tepki olarak araç geçişlerine izin vermemiştir. Giresun belediyesinin bir mahallesi olan Esenbük sakinleri belediyesini yanında görmek istemesine rağmen bu isteğine yanıt alamamıştır”.

Sokakların ve Gazi Caddesinin dereye dönüştüğünü söyleyen Çakır, “Yer altına 275 km boru döşedik diye yayın yapanlara o dönemde sormuştuk, acaba bu çalışmalar yer altında gizli mi yapılıyor neden bizler göremiyoruz? Madem öyle idi yer altında çalışan ekipmanlar acaba bu yağışlarda olsun yer üstüne çıkarılıp ta müdahale edilemez miydi?” diye sordu.

Tarık Çakır Aksu’ya “Tek gündemimiz hizmet, seçim değil dediniz ama hizmette maalesef bu yağmurda da sınıfta kalan bir belediye oldunuz. Önümüz kış umarım bundan sonrası için gerekli tedbirler alınır” diye seslendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir