Giresun

KERİM AKSU’DAN ÖĞRETMENLERE MESAJ

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun'un tanınmış öğretmenlerinden Müesset Karaibrahim'i, ziyaret ederek öğretmenler gününü kutladı. 

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Aksu mesajında, öğretmenleri baş tacı yapmamız gerektiğini vurgulayarak, şu görüşlere yer verdi:"Giresun Belediye  Başkanı Kerim Aksu, öğretmenler günü mesajında, öğretmenlerin demokrasi ve bilimin gelişmesine öncülük ettiğini vurguladı. Aksu, "“Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda her türlü engel ve engellemeye rağmen yılmadan yürüyen öğretmenlerimiz, Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına, çağdaş yurttaşlık bilinci, demokrasi ve bilimin gelişmesine öncülük etmişlerdir.

Bu kutsal mesleğin yıldızları öğretmenlerimiz sadece 24 Kasım’larda hatırlanmamalıdır. En büyük varlığımız çocuklarımızı emanet ettiğimiz onları hayata hazırlayan, geleceğimizin mimarları fedakâr öğretmenlerimiz öğretmenler her zaman toplumsal aydınlanma ve ilerlemenin ışığı olmuşlardır" dedi.

Başkan Aksu,mesajında şunları söyledi:"Ekonomik olarak arzu edilen seviyeden uzak kalan öğretmenlerimiz, bilimsel gelişmeleri takip edemeyen, kendi ailesinin geleceğini hazırlamakta zorlanan bir kesim haline gelmiştir. Kredi kartına bağımlı, ek iş yapmak zorunda kalan, birçoğu aile yakınlarının desteğine ihtiyaç duyan öğretmenlerimizin ekonomik sorunlarını çözmek toplumsal bir görevdir.

Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bizleri yetiştiren, görevini sürdüren, öğretmenlik hayali ile eğitimini tamamlamış ama atanamayan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, aramızda olmayanlara rahmet, sağlık problemleri olanlara da şifalar diliyorum.”"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir