Giresun

KERİM AKSU’DAN ‘MAAŞLAR ÖDENMİYOR’ İDDİALARINA CEVAP

İTFAİYEDE İŞÇİLERLE KAHVALTI YAPTI

Giresun Belediye Başkanı ve CHP adayı Kerim Aksu, ‘maaş ödenmiyor’ iddialarına cevap verdi. Aksu, ödemelerde sadece geçen ay gecikme olduğunu ifade ederek “bu bizden kaynaklanmadı” dedi.

İtfaiye Müdürlüğünde Su Kanal İşleri Müdürlüğü yönetici ve personeli ile kahvaltı yapan Kerim Aksu, yaptığı konuşmada, CHP’li belediyelerde 1 Ocak itibariyle en düşük maaşın 2200 TL olacağını hatırlattı.  Aksu, “ülkemizde büyük kriz var. Buna rağmen göreve geldiğimiz günden itibaren 115 aydır sadece geçen ay bir gecikme yaşadınız. Bu da bizden kaynaklı değil. Devletin topladığı vergilerden bize gelen kaynakta yarı yarıya bir düşüş oldu. Haricinde düzenli olarak maaşları ödedik” dedi.KERİM AKSU'DAN 'MAAŞLAR ÖDENMİYOR' İDDİALARINA CEVAP

Kendini bu konuda eleştirenlere seslenen Kerim Aksu, Özel İdareye baksınlar, 50 litre mazot alacak paraları yok. İşçiler ücretsiz izinde. Özel İdareyi batıranlar gözlerini belediyeye dikmişler. Hiçbir çalışmamızdan geri kalmıyoruz, aksine hep daha fazlasını yapıyoruz. Üzerine koyarak gidiyoruz’’ ifadesini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir