GiresunManşet Üstü

KERİM AKSU’DAN İLK SÖZ: AYRIM YOK…

30 Mart'ta yapılan Mahalli İdareler Seçimi'nde ikinci kez Giresun Belediye Başkanı seçilen Kerim Aksu, Giresun  Adliyesi'nde mazbatasını aldı. 

KERİM AKSU RESMEN BAŞKAN 

Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Şafak Albayrak'tan mazbatasını alan Belediye Başkanı Kerim Aksu, yaptığı konuşmada, herkesin belediye başkanı olma sözü verdi.  

 

DSC_5288

Mazbatasını aldıktan sonra bir açıklama yapan Aksu, "İnsanlar bizim bir önceki 5 yılımızı başarılı bulmuşlar ki bizleri tekrar göreve getirdiler. Zor bir seçim önemi geçti ama biz üslup ve seviyemizi bozmadan bir seçim evresi geçirdik" dedi.

Kendisine oy veren vermeyen herkesin başkanı olduğunu ve olmaya da devam edeceğini belirten Aksu "Halkımız bizleri bu göreve tekrar layık gördüler. Bizler geçen 5 yılda siyasi parti ayrımı yapmadan herkese hizmet etmeye çalıştık. Bundan sonra da aynı şekilde Giresun Belediye Başkanı olarak, halkın belediye başkanı olarak görevime devam edeceğim. Vaat ettiğimiz projelerimiz var. İvedilikle onlara başlayacağız. İnşallah yine 5 yılımızı en iyi şekilde değerlendireceğiz" diye konuştu.  DSC_5317

Aksu'nun ardından önce 3'ü kontenjandan 17 seçilmiş belediye meclis üyelesl ve merkez  il genel meclis üyeleri Tahsin Dervişoğlu ile Mehmet Yılmaz da mazbatalarını aldılar. 

DSC_5322

Üyeler daha sonra Başkan Kerim Aksu ve Merkez İlçe Başkanı Burak Bektaşoğlu ile adliye merdiveninde hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir