GiresunManşet Üstü

AKSU’DAN BAYRAKTAR’A:HADDİNİ BİL…

Belediye Başkanı Kerim Aksu, FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar’ın “Birliğin gelişmesini belediye engelliyor” şeklindeki eleştirilerine basın mensuplarına yaptığı açıklamayla cevap verdi.

“BİZİ KİMSE EZEMEZ, HADDİNİ BİLSİN. BU GİRESUN’A HAKARETTİR”

Bayraktar’ın iddialarının gerçek dışı olduğunu söyleyen Aksu, Giresun Belediyesi’nin ranta dönüştürülecek alanların satışını engellediğini belirterek, “ezeriz geçeriz” söylemleri yakışıksızdır. Bizi kimse ezemez, herkes yerini bilecek, haddini bilecek. Bunu Giresun’a hakaret olarak algılarız.” diye konuştu.

Lütfü Bayraktar’ı fındık bahçelerine, fındık üreticisine sahip çıkmaya çağıran Giresun Belediye Başkanı , FKB’nin arsa satışını mevzuatlar çerçevesinde imar yoluyla engellediklerini söyleyerek,şunları söyledi: ”orada 10 katlı binalar olacaktı. Oraladaki yol kenarındaki alanları üniversitenin gelişim alanı olarak planladık. Ben bu şehrin geleceğini düşünmek zorundayım. 5 yıllık 10 yıllık değil 100-200 yıllık planlamalar yapıyoruz.  Her tarafı sattılar, kalanları da satmak için imar değişikliği istiyorlar. Giresun Belediye Başkanı olarak Fiskobirlik’in yerlerinin satılmasına karşıyım. Satacaksanız belediyeye, üniversiteye satsınlar. Üniversite bizim için çok önemli. Üniversitemiz yüz yılını planlıyor. İtirazı varsa bize dava açsın. Tavrı çok yanlış, Giresun’da, Ordu’da, Trabzon’da satılmadık yer bırakmadı.”

DSC_7007

AKSU:“SİYASİ ENTRİKAYLA ORAYA GELDİ. 10 YILLIK  

YANLIŞ YÖNETİMİ GİRESUN’A DARBE VURDU”       
Başkan Kerim Aksu, Bayraktar’ın kendisini eleştirenlere yönelik ‘ezer geçeriz’ laflarına da tepki göstererek,”kimse bizi ezmeye kalkamaz. Deneyenler oldu, haddini bildirdik. Fiskobirlik başkanı da haddini bilsin. Giresun ekonomisine Fiskobirlik’in yanlış

yönetimleri darbe vurmuştur. Son 10 yıldır kötü yönetiliyor.”ifadesini kullandı.

"SİYASİ ENRTİKAYLA ORAYA GELDİ. 1500 ÇALIŞAN SAYISI 160'A DÜŞTÜ. ASIL İŞİNİ BIRAKTI MARKETÇİLİK YAPIYOR"

Kerim Aksu, FKB Başkanına şu eleştirileri yöneltti: ”Bu arkadaş siyasi bir entrika ile oraya gelmiştir. Asıl fındık üreticilerine sahip çıkmalıdır. Bu bir çaresizlik açıklamasıdır. Kendisi 2007 yılından beri görevde. Yaklaşık 1500 çalışanı olan Fiskobirlik bu gün Fiskomar’ları, EFİT’i saymadığımızda 160 personele düşmüştür. Asıl işini değil başka işler peşine düşmüştür. Marketçilik peşindedir.

Görev süresinde Giresun, Ordu, Trabzon illerinden 156 Trilyonluk (Milyon Lira) satış yapmıştır. Üreticiye 150 milyon borçtan hala 10 milyon TL gibi bir borç ödenmemiştir. Üreticinin hakkını ödememiştir. Fiskobirlik Başkanının göreve gelmesinde bizim bir katkımız yoktur. Sonuçta kooperatifler karar veriyor. Giresun’un siyasi parti temsilcilerini ezemez. Ezdirmeyiz. Ne böyle bir gücü, ne de takati vardır. Fiskobirlik başkanı olmakla bir şey olmaz, adamlık önemlidir. Ezip geçmeyi kendisine iade ediyorum.”

Bayraktar’a çağrıda bulunan Kerim Aksu,”Eğer bir haksızlık varsa, hukuk var. Hakareti bırakıp hukuk önünde hakkını arasın. Fiskobirlik arazisinden yol geçtiğini söylüyor. Bu yol insanlarımıza hizmet için imara işlenmiş ve açılmıştır. Fiskobirlik başkanının ağzıyla yoldan vazgeçemeyiz. Fiskobirlik’e bu güne kadar hep sahip çıktım. Çıkmaya da devam edeceğim”.diye konuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir