Giresun

KERİM AKSU YILMAZ CAN’I GEÇMİŞİYLE VURDU

AKSU'DAN CAN'A…

 "GİRESUN ÜNİVERSİTESİNDE ADAY OLDU 2 OY ALDI. KENDİSİNE ÇEKİL DEDİLER, ÇEKİLDİ.  ÜNİVERSİTEMİZE REKTÖR ATAMASI YAPILAMADI. DAHA SONRA ÇEKİLEN YILMAZ CAN YÖK’ÜN KARARI İLE REKTÖR VEKİLİ OLDU. 22 AY ATAMAYLA GÖREV YAPTI. ÜNİVERSİTEMİZİN GELİŞİMİNİ ENGELLEDİ. KOLTUK UĞRUNA ÜNİVERSİTEMİZE ZARAR VERDİ. DEMOKRASİYİ, SANDIĞI HİÇE SAYDI. SİZİN BANA ÇEKİL DEMENİZ HADDİNİZE DEĞİLDİR". 

Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi Adayı Kerim Aksu, AKP Adayı Yılmaz Can’ın, kendisi ile ilgili söylediği “ adaylıktan çekilsin “ ifadesini değerlendirerek ; “ Ben bütün adaylara başarılar diledim. Kimseye rencide edici ifade kullanmadım. Ben 24 bin seçmenin, hemşerimin, Giresun’da görev yapan arkadaşların oyları ile 5 yıl yetki aldım. Şimdi 30 mart ta halkıma yaptıklarımın hesabını verip, 5 yıl daha yetki istiyorum. Sandık günü yaklaştıkça Hocayı korku sarmış. Bu nasıl demokrasi anlayışı. Halktan korkanlar halk için değil biat ettikleri için çalışırlar. Şahsıma çekil demek Yılmaz Can’ın haddine değildir. 30 Mart ta Giresun Halkı birilerine çekil diyecektir. Sandıktan, halktan neden korkuyorsunuz  “ dedi.

"HOCA DEMOKRASİDEN, SANDIKTAN KORKUYOR". 

Başkan Aksu, Yılmaz Hoca’nın talihsiz bir ifade kullandığını belirterek şu açıklamayı yaptı: “ Hoca demokrasiden, seçimden ve sandıktan korkuyor. Giresun Üniversitesinde aday oldu 2 oy aldı. Kendisine çekil dediler, çekildi.  Üniversitemize rektör ataması yapılamadı. Daha sonra çekilen Yılmaz Can YÖK’ün kararı ile rektör vekili oldu. 22 ay atamayla görev yaptı. Üniversitemizin gelişimini engelledi. Koltuk uğruna Üniversitemize zarar verdi. Demokrasiyi, sandığı hiçe saydı. Sizin bana çekil demeniz haddinize değildir. Belediye Başkanlığı atamayla, torpille, sınıf arkadaşının,  desteği ile değil, Giresun Halkının onayı ile kazanılan kutsal bir görevdir. Ben birilerinin adamı olarak halkın karşısına çıkmadım. Hemşerilerim, Giresun’da görev yapan arkadaşlar büyük bir teveccühle 24 bin oyla 5 yıl bana yetki verdiler. Güç verdiler. 30 mart günü halkımız benim ve ekibimin çalışmalarını oylayacaklar. Beş yıl daha görev  istiyorum. Kimden biliyor musunuz;  Sayın Can, Giresun Halkından. Siz bana çekil demekle, demokrasiye inanmadığınızı, halktan korktuğunuzu itiraf ediyorsunuz. Çünkü siz Giresun’u, Giresun Halkını, sokakları, caddeleri , Giresun’un özlemlerini bilmiyorsunuz. “

AKP adayının seçimler yaklaştıkça halkın eğilimlerinden korkmaya başladığını ileri süren Başkan Kerim Aksu ; “Baskıya,  aba altından sopa göstermek Giresun Halkına sökmez.  Sayın Can korkacak bir şey yok. Demokrasi  çok güzel bir şey. Mühürlü sandık geliyor. Halkımız hür iradesi ile oyu kullanıyor. Sandık açılıyor. Halkın iradesi Giresun’u kimin yöneteceğine karar veriyor. Ben gücümü Giresun Halkından alıyorum. Ya siz nereden  alıyorsunuz ? “ şeklinde sözlerini tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir