EğitimGiresun

KERİM AKSU ÜNİVERSİTELİ GENÇLERLE…

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun Üniversitesi’nde öğrenim gören kalabalık bir öğrenci topluluğu ile yemekli toplantıda bir araya geldi.

TULUM EŞLİĞİNDE HORON OYNADI

Toplantı öncesinde öğrencilerle tulum eşliğinde horon oynayan Aksu,  daha sonra tek tek masalara giderek öğrencilerin sorunlarını dinledi.

Başkan Aksu,öğrencilere hitaben konuşan Aksu, “Burada sizlerin birlik ve beraberlik içinde olduğunuzu görmek çok güzel bir şeydir. Hepimiz bu şehirde, bu şehrin havasını soluyan, bu şehri yaşayan insanlarız. Çoğunuz Giresun dışından farklı illerimizden şehrimize okumak için geldiniz. Bu şehri sevin, bu şehirde sevilecek çok şey var” dedi

0erw9fu0h2mwe6pcc2sxa1

Kerim Aksu şunları söyledi: “Artık Giresun sizlerin ikinci şehridir. Hayatınızın en güzel dönemlerinden bir tanesi olan öğrencilik dönemini burada şehrimizde geçiriyorsunuz ve bu sizler için çok güzel bir şeydir. Üniversiteden arkadaşlarınız, dostlarınız olacak. Daha sonraki yıllarda onlarla görüşüp haberleşeceksiniz. Bu şehri devamlı anacaksınız. Bizlerde bu şehri iyi anmanız için, iyi görmeniz ve iyi yaşamanız için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. ”

Yemeğe katılan öğrenciler adına bir konuşma yapan Giresun Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü öğrencisi Büşra Yıldırım da kendilerini davet eden Aksu’ya teşekkür etti. Yıldırım, “Farklı şehirlerden gelen öğrenci arkadaşlarımıza belediyenin kapılarını açan başkanımız her zaman bizlerin yanın da oldu. Herhangi bir sorunumuz, ihtiyacımız olduğunda yanına gittik ve bizler için elinden geleni yaptı. Yemeğe katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür eder, başkanımıza da başarılı çalışmalarının devamını dileriz.” dedi.8255ka4p0236hb2q8h16zc

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Aksu, öğrenciler tarafından sorulan soruları cevapladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir