logo

reklam

KERİM AKSU TÜTÜNCÜ’YE ‘ÇAKTI’…

Belediye Başkanı Kerim Aksu düzenlediği basın toplantısında, önceki günkü yoğun kar yağışı sonrasında yürütülen çalışmalar konusunda bilgiler verdi. Aksu, 1964’ten sonra tarihin en büyük kar yağışı ile karşı karşıya kaldıklarını, can kaybı olmadan, büyük bir sorun yaşamadan afeti önemli ölçüde atlattıklarına söyledi. “Dünyanın her tarafında kar olumsuzluklar yaratı” diyen  Başkan, 16 iş makinesi, 3 vidanjör, 5 motopomp, 12 kamyon, 250 kişilik ekiple kaldırım, okul bahçelerini temizlediklerini, 100 ton tuz kullandıklarını, halen deniz suyu ile çalışmaların sürdüğünü açıkladı.

Kerim Aksu toplantıda, önceki gün belediyenin karla mücadelesini eleştiren AKP İl Başkanı Hasan Ali Tütüncü’yü kastederek, bazılarının kardan, afetten nemalanmaya çalıştığını, oysa afetin siyasetinin yapılamayacağını söyledi.

AKP İl Başkanı Tütüncü’nün ‘belediye sınıfta kaldı’ şeklindeki sözlerine yanıt veren Aksu, “ Birileri bizi sınıfta bırakmış. Bunu yaparken kendi derslerine bakmamış. AKSA; ” Yollar açılamadığı için köylerdeki arızalara müdahale edemiyoruz”  şeklinde bir açıklama yaptı. İktidarın mensubu olacaksın, köy yollarını açtırmada aciz kalacaksın, elektrik, su verilemeyecek ve çıkıp bizi sınıfta bırakacaksın. Maden bulmuş gibi afet üzerinden siyaset yapmaya kalkıyorlar.  Fırsat yakaladığını sanıp kardan adam siyaseti yapmamak lazım.Kar eridiğinde siyasetiniz erir. Varsa gücünüz çalışmalara destek olursunuz. 

Belediye Başkanı Kerim Aksu, şunları söyledi: “  Bir afet yaşadık. Ekibimizi oluşturup, acil ve hayati konuları ilk sırada değerlendirdik. Hastaları, diyaliz hastalarını, hamileleri hastanelere ulaştırmak için sağlık kurumları ile işbirliği içinde hareket ettik. Hastaların hastanelere ulaşmasını sağladık. Toplu taşıma araçlarının güzergâhlarını açık tuttuk. Şehirde elektrik kesintisi ve küçük çaplı arızalar nedeniyle kısa süreli su sıkıntısı yaşandı. Can kaybı olmadı. Ciddi bir yaralanma olmadı. Bu tablo karşısında sitesinin yolunun açılmadığı, ara yollara girilmediği eleştirileri yapılıyor. Benim evimin yolu da açılmadı.  Hasta varken, cenaze varken, ben kendi yolumu özel olarak açtırmam. 31 Aralık’ta sadece merkezde 8 cenaze kaldırıldı. 31 cenaze merkezi ilçeler ve köylere nakledildi. Ara yollarda çalışma yapmak çok zor. Araçlar yolları tıkadı.”

Kerim Aksu, koordineli çalıştıklarını ifade ettiği kurumlara, belediye çalışanlarına, Özel İdare, Karayolları, sağlık ekiplerine, AKSA çalışanlarına teşekkür etti 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?