Kültür - Sanat

KERİM AKSU HORONDA…

Debboy mevkiinde bulunan belediye ek hizmet binasında bulunan halk dansları biriminde çeşitli bakım onarım ve yenileme çalışmaları gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Aksu burada çalışma yapan öğrenciler ile bir süre vakit geçirerek onlarla birlikte karşılama oynadı.

"Halk dansları topluluğu ekibimiz 82. İzmir Enternasyonal Fuarı 4.Karadeniz Günleri etkinliklerine katılacaklar. 30 kişilik ekibimiz 28 Ağustos ile 1 Eylül arasında şehrimizi temsil edecek. Fuarda yapılacak gösterilerin yanı sıra, düzenlenecek uluslararası yarışmayada katılacak ekibimizden önemli bir başarı bekliyoruz. Bu etkinlikler öncesi öğrencilerimize bir moral ziyaretinde bulunmak istedik." diyen Başkan Aksu konuşmasını şöyle sürdürdü; “2000-2001 yıllarında 10 kişi ile başlayan halk oyunları bölümü bugün itibarı ile 150 öğrenciye ulaşmıştır. Ekibimiz ülkenin ve dünyanın bir çok yerine heyet olarak gidiyor. Ayfon, Zonguldak, Gümüşhane, Bayburt, Gaziantep, Tekirdağ, Muğla, Amasya, Azerbaycan ve Roma’da olmak üzere yurt dışında gösterilere katıldılar. Ekibimiz yarın da izmir hareket ediyor. Umarım burada da bizi mahcup etmeyip başarılı bir şekilde dönerler." 

Ekibin bugüne dek bir çok yarışmansetx_11n99kky0279wl6922fz94mada bir çok birincilik elde ettiğini de dile getiren Aksu, "Bugün itibarıyla geldiği noktada emeği geçen arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim. Daha önceden öğrencilerimizin prova yapabilecekleri bir alan yoktu. Artık bunu da oluşturmuş olduk. Eksikliklerimizin bir çoğunu giderdik. Yinede gidermeye devam ediyoruz. Umarım ileriki dönemlerde de ilimizi en güzel şekilde tamsil ederler. Çünkü Giresun halk oyunları ekibi devamlı tercih edilen bir ekip. Türkeye’nin birçok yöresinden oyunlar oynuyorlar. Talep çok fazla. Hepsine arkadaşlarımız yetişmeye çalışıyor. Bu durum şehrimizin ve kültürümüzün tanıtımı açısından çok önemli. " dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir