Giresun

KERİM AKSU HALK TURUNU SÜRDÜRÜYOR

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, mahalle ziyaretlerine Hacımiktat mahallesinde devam etti.

Burada vatandaşlara hitap eden Aksu,  “Önümüzde seçim yok. Sizlerden oy istemeye gelmedim. Benim çocukluğum, gençliğim bu sokaklarda geçti. Sizlerin hatırını sormaya, hangi makamda olursam olayım, beni sizlerden ayıramazlar. Makamlar bir gün bırakılacaktır. Ben yine bu sokaklarda sizlerin arasında olacağım. Sizler benim ailemsiniz” dedi

AKSA DEĞİL AKSU VAADİ: HACI MİKTAT, CEMAL GÜRSEL 2017’DE DOĞALGAZA KAVUŞACAK

Belediye binasının Hacımiktat Mahallesi sınırları içinde olduğunu vurgulayan Başkan Aksu, mahalle sakinlerinin doğal gazla ilgili soruları üzerine şunları söyledi, “Giresun’da 15 bin konuta doğal gaz hattı ulaştı. Ancak 7 bini doğal gaz bağlatabildi. Doğal gaz bağlatmak ucuz değil. Televizyonlar da her şey güzel. Ama gerçek hayatta ekonomi bitik. Fındık fiyatları tepe taklak, işsizlik hat safhada. Gel de 5 bin liraya doğal gaz bağlat. Hacı Miktat Mahallesi, Cemal Gürsel Caddesi ana hattından doğal gaza kavuşacak. 2017 yılının sonunda bu mahallemizin tamamı doğal gaza kavuşmuş olacak. Doğal gazın geçtiği tüm bölgeleri yeniliyoruz.”

Hacı Miktat Mahallesi’nin otopark haricinde önemli bir sorunu olmadığına dikkat çeken Başkan Aksu; “Atatürk Meydanı, Fındık Pazarı bu mahallemize bağlı. Bu sokakları biz yaptık. Altyapı tamamlanmadan yenileme yapmıyoruz. Mahalle halkından kaldırım parası almıyoruz. Biz bu yatırımları zaten sizin paranızla yapıyoruz. Harcadığımız paralar sizin paralarınız” şeklinde konuştu.aksu ker

AKSU:TİTANİC OTEL VE ALIŞVERİŞ MERKEZİ İÇİN ÇOK UĞRAŞTIM

İşsizlik ve diğer konulara da değinen Belediye Başkanı Kerim Aksu , fazla işçi almaktan ceza yediğini söyleyen Aksu,” Seka gitti, Fiskobirlik bitti. Bu gün imkanım olsa 2 bin genci daha alırım. Gençlerin göç etmesine gönlüm razı değil” ifadesini kullandı.

Özel İdare hizmet binası olarak başlanan ancak daha sonra otele dönüştürülen binanın ihale yoluyla devredilmesi konusuna da değinen Kerim Aksu, “ Titanic Otel ve alış veriş merkezi yapıyor. Bu yatırımın gelmesi için çok çaba harcadım. 1000 kişi çalışacak” dedi.

Başkan Aksu, kimsenin siyasi görüşüne bakmadan hizmet ettiğini de sözlerine ekleyerek, “Benim için Giresun önemli, sizler önemlisiniz. Siz mutlu olunca, ben de mutlu oluyorum.” İfadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir